Avrupa ve Dünya sineması, biyoçeşitlilik, gastronomi tarihi, modern sanat, tango, fotoğrafçılık, yoga… Hiç, bir app’e kaydolurken onlarca başlık arasından “ilgi alanlarınız” olarak yalnızca iki ya da üç tanesini seçme izniniz olduğu için zorlandığınız oldu mu? Aslında Magger’ların buna vereceği cevabın güçlü bir “Evet!” olduğundan eminiz. “Be bold or italic, never regular” mottosunu benimseyen, keşfetme tutkusuyla yaşayanlar olarak yeni disiplinler, ufuklar, rotalar, tatlar, kokular ve peşinde olduğumuz diğer onlarca “yeni” ile gerçek eğitimin yaş ve sınır tanımadığını biliyoruz. Kendimizi gerçekleştirmeyi ise en büyük idealimiz olarak benimsiyoruz. Şanslıyız ki artık biz Magger’ları bir araya getiren bu anlayış dünya genelinde de yerleşmiş durumda. Artık bilgiye ulaşmak, ilgi alanlarımızı beslemek ve hatta yenilerini edinmek online eğitimlerle çok kolay!

Fotoğraf: Unsplash.com / Sergey Zolkin

Alıştığımız anlamıyla eğitimin yeni jenerasyonlar için çok da uygun olmayacağının farkındayız. Öyle ki “online öğrenme” kavramının uzaktan eğitimin normalleştiği bir dünyada kampüs veya ofisin yerini alabileceği düşünülüyor. Bilgiye erişimin bundan birkaç yıl öncesine kadarkinden bile çok daha hızlı ve kapsamlı olduğu, öğrenme biçimlerinin değiştiği bu dönemde farklı prensipler kendini gösteriyor ve bu deneyimi sunan platformlar da işte tam bu noktada karşımıza çıkıyor. Tıpkı Neo Skola gibi!

Neo Skola Eğitmenler

Fark ettiniz mi, gözlerimiz ışıldayarak bahsettiğimiz pek çok konu aslında onlara dair bilgileri geleneksel yollarla öğrenmediklerimiz… Nasıl olup da bu kadar iyi büyütebildiğine şaşırdığımız, her daim parlak yeşil bitkileri olan, yudumladığı şarabın notalarını sanki Anthony Bourdain’mişçesine söyleyebilen, bir müzede birlikte gezinirken bize gördüğümüz eserlerin hikayesini açıklayan arkadaşlarımıza bunları nereden bildiklerini sorduğumuzda aldığımız ortak bir yanıt var: “İlgimi çekiyor.” Bu basit yanıt, aslında yeni pencereler açmanın da formülü… İşte Neo Skola da gastronomiden sanata, psikolojiden tarihe pek çok alanda bizim bu merak kaslarımıza seslenen içerikleri bir araya getiriyor. Daha da önemlisi onları dilediğimiz zaman dilediğimiz yerde izleyebilmemize veya podcast olarak dinlememize imkân tanıyor!

Neo Skola’nın online eğitim seçkisini özel kılan, bize birbirinden farklı alanda kültür ve yetkinlikleri alanında uzman isimlerin rehberliğinde keşfetme fırsatı sunuyor olması. Daima öğrenmeye hevesli kişileri uzman isimlere soru sorabilecekleri canlı yayınlarla da bir araya getirmesi. Eğitimlerin estetik kalitesiyle sinematik bir deneyim sunması da Neo Skola’nın büyük bir artısı.

Örneğin; İlber Ortayı’yı Atatürk’ü anlamamıza yardımcı olacak bilgilerini paylaşırken, Özgür Mumcu’yu dilden dile dolanan komplo teorilerinin tarihine inerken ya da Tilbe Saran’ı bir oyuncunun role hazırlanışıyla ilgili açıklamalar yaparken izlemek mümkün.

Selçuk Şirin – Çocuk Gelişimi Eğitimi

Üstelik “İstanbul’da işten çıkıp bir yere gitmek çok zor; zaman bulamıyorum” bahanelerini ortadan kaldıran Neo Skola’daki online eğitimler sayesinde, Buket Akdol önderliğinde yıllardır ertelediğimiz o tango eğitimini ekran başına geçip alabiliyoruz! Tüm bunlara ek olarak; mülakatlara hazırlanmak, zaman yönetimi, uyku, yaratıcı düşünme, temel ekonomi ve çocuk gelişimi gibi yaşam pratiğimizin tam içindeki onlarca konuya dair güvenilir bilgilere de erişebiliyoruz.

Levon Bağış – Şarapla Tanışma

O halde her daim erişilebilirliğe ve kapsayıcılığa vurgu yapan Z kuşağı anlayışından öğrendiğimiz en önemli dersi uygulamaya sokmanın tam sırası: Zevk için öğrenme! Zira; Neo Skola’da; Giovanni Guidetti’den sporda liderlik dinlemek için milli bir voleybolcu olmaya, Levon Bağış’tan şarabın inceliklerini öğrenmek için ‘sommelier’ olmaya ya da Mario Levi’den yaratıcı yazarlığa dair ipuçları almak için yazar olmaya ihtiyacımız yok. Birikimlerini paylaşmaktan keyif alan “en iyiler”i dinlemeyi, kendimize yeni mutluluk alanları yaratmayı yaşımızdan, mesleğimizden ve diğer sıfatlardan bağımsız olarak hak ediyoruz. Tüm bu bahsettiklerimiz sizi motive ettiyse “En İyilerin Okulu” Neo Skola dünyasını keşfetmek için buraya tıklayarak işe başlayabilirsiniz.