Müzik önemlidir, dünyalarınız farklı olsa da olur bence. Önemli olan aynı melodilerden hoşlanıyor olmanız.

Güzel müzik bulmak emek ister, zaman ister. Bazı kaynaklar var ki işte onlar bizim gibi “o” melodilerin peşinde koşanların hayatını kolaylaştırıyor. Spotify’dan Tunein’e bu kaynakları inceleyelim:

JazzRadio

Jazz radio –  20 den fazla kanalı ile “Jazz”modunuza göre dilediginiz kadar dinleyebiliyorsunuz.

jazzradio.com/

CoffeePlaylist

Coffee Playlist – Onur Yüksel’in her kahve saatine bir önerisi var. Dileğim cin tonik, martini, bira, şarap, rakı seçeneklerinin de eklenmesi ile daha da zenginleşmesi.

Coffeeplaylist hakkında “Kahve Bağımlılığıyla Müzik Tutkusu Birleşirse…Coffee Playlist!” yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

coffeeplaylist.com/

Indie

Indie Shuffle – Indie severlere zengin kaynak. Favorilerinizi oluşturuyor, listenizi yapıyor, karşınıza çıkan yeni notalara aşık oluyor ordan oraya melodiler peşinde sürükleniyorsunuz.

indieshuffle.com/

Last Fm

Last FM – Last FM premium üyelik ile radyolarından yararlanabiliyor, dinlediğiniz müziklere göre size önerilen seçenekler ile müzik dağarcığınızı bir güzel genişletebiliyorsunuz. Müzik kütüphanesi üzerinden “blind date” yapılabileceğine inandığım – radyo özelliği bir gidip bir gelen, çok sevdiğimiz bir site.

last.fm/home

Spotify  – “önerileri” biraz kısıtlı ve yetersiz gelse de  – ha bir de reklamları ile bazen eh be  dedirtse de –  Türkiye’de henüz engellenmemiş olması  onu da iyi ki varlar arasına sokuyor.

spotify.com/

Grooveshark – Türkiye’de engelli olsa da, görmesek de dinleyemesek de hep sevdiğim, ilk göz ağrım.

Tunein

Tunein – Canımızın içi taşınabilir cihaz aplikasyonu – sayesinde radio paradise ile tanıştığım, zor zamanlarda kurtarıcı, dipsiz kuyu.

Tunein dışında yukarıda sıralanan tüm seçeneklerin taşınabilir cihazlar için de aplikasyonu bulunuyor. İyi müziğin nerede ne zaman lazım olacağı belli olmaz değil mi?

Siz yine de teknolojiye bu kadar güvenmeyin, kendinize bir pikap edinin, en azından her ay kendinize hediye bir de plak alın. Işıkları söndürüp, bir kadeh kırmızı şarap ile o sevdiğiniz sesin salonunuzda sadece size söylediğini hayal edin.

Çevrenizde aynı melodilerden hoşlandığınız bir dolu insan olması dileğiyle.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN