Çok seveceğimiz o otomobili alırken, dünyayı da sevindirebilir miyiz? İkinci el araçlar bunun için var. Modadan mobilyaya kadar günlük hayatımızda kullandığımız pek çok şeyi, şu aralar sık sık duymaya başladığımız “Pre-Loved” yani önceden çok sevilmiş ürünler içinden seçebiliriz. Eskiden ikinci el alışveriş yapmak tamamen maddi bir çerçevede değerlendirilirdi. Elbette bu tercihle büyük bir ekonomik kazanım da sağlamış oluyoruz ama tüketim konusundaki farkındalığımız arttıkça çerçeve biraz daha genişledi. Artık yaptığımız her ikinci el alışverişte üç kazanan olduğunu biliyoruz. Biz kazanıyoruz, karşımızdaki kazanıyor ve en önemlisi gezegenimiz kazanıyor. Kısacık bir örnekle, ikinci el otomobil tercih ederek yaklaşık 6 ton ekstra karbon emisyonu üretiminin önüne geçmiş oluyoruz. Dünyayla aramızda harika bir anlaşma değil mi? Sadece bunlar da değil, ikinci el otomobil almak için tam 5 tane daha çok geçerli sebebimiz var. Gelin ikinci el otomobil alım satım sektörünün öncülerinden Otokoç 2. El’in bilgi birikimi ve deneyiminden faydalanarak derlediğimiz 5 maddeye birlikte bakalım!

  1. Güven varsa, sıfırdan farksız

İkinci el araç alırken en büyük endişemiz güven. Fakat bütçemize uygun ve sıfır kalitesinde ikinci el araç bulmak, güvenilir ekspertiz raporu ile çok mümkün ve kolay. Otokocikinciel.com sitesinde raporları tam ve güvenilir ikinci el araçlara bakarak seçimimizi gönül rahatlığıyla yapabiliyoruz.

Biliyorsunuz, ikinci el otomobil seçiminde dikkat etmemiz gereken en önemli konulardan biri de araç bakımı. Bu noktada periyodik bakımları düzenli olarak yapılmış, özenli bakılmış araçları tercih etmenizde fayda var. Otokocikinciel.com araçların en ince detaylarını fotoğraflıyor, karşılaştırma özelliğini kullanarak en uygun aracı bulmamızı sağlıyor. Ayrıca web sitesinde satın almak istediğimiz aracın hasar kaydı, plaka bilgisi, değişen ve boyalı parçası olup olmadığını da kolayca öğrenebiliyoruz.

  • Hayalimizdeki otomobil

Uzun zamandır kalbinizi çalan modelin sıfırı bütçenizi zorluyorsa başka bir modele yönelmek zorunda değilsiniz. Aynı modeli daha önce sizin kadar sevmiş olan biri, şimdi başka bir modele gönlünü kaptırmışken, hayalinizdeki otomobil ikinci şansına yani size geçebilir. Herkes kazanmış ve mutlu olur.

  • Değer kaybettirmez

Sık otomobil değiştirenlerdenseniz, sıfır araç yerine ikinci el sizin için daha doğru bir tercih olacaktır. Otokoç 2. El deneyimine göre, sık otomobil değiştiren ikinci el otomobil kullanıcıları az kullandığı için aracını satarken değer kaybı yaşamıyor. Türkiye’de bazı otomobil modelleri var ki; ikinci eli de sıfırı kadar kıymetli. Buna karşın sıfır araçlar her yıl değer kaybedebiliyor.

  • Alırken kazandırır

Sıfır otomobili nakit para veya banka kredisi seçenekleriyle alabiliyoruz. Ancak ikinci el araçlarda daha fazla ödeme seçeneği var. İkinci el otomobil alırken ihtiyacımız olan araç kredisini, araç rezerve etme ve online kapora avantajlarını Otokocikinciel.com’da bulabiliyoruz. Bu sayede çok daha hızlı bir şekilde araç sahibi olabiliyoruz!

  • Yeni nesil bir otomobile geçme fırsatı

İlk başta bahsettiğimiz gezegeni koruma fırsatının yanında bütçemizi de yakıt tasarrufu yapabilen yeni nesil bir otomobil tercih ederek koruyabiliriz. Yeni nesil motor teknolojileri hem çevre dostu özellikleri hem de yakıt bakımından tasarruflu oluşlarıyla bir adım öne çıkıyor. Siz de yakıt bakımından avantajlı bir araç arıyorsanız, son teknoloji motorlarla donatılmış dizel veya motor hacmi düşük benzinli ikinci el araçları tercih edebilirsiniz. Bütün bunları bir arada bulabilmek için ise tek ihtiyacımız Otokocikinciel.com gibi çok geniş ve güvenilir yelpazeye sahip bir mecra! Hayalinizdeki otomobili daha fazla ertelemeden yeni yol arkadaşlarınız arasından seçiminizi yapmak için hemen tıklayın.