En son ne zaman tamamen özgür olduğumuzu hissetmiştik? Bu anlar tamamıyla rastlantısal mı? Hayatın sadece ayrıcalıklı insanlara sunduğu bir hediye midir özgürlük? Bu sorulara verilecek cevaplar, koşullara göre değişiklik gösterebilir. Bizce değişmeyen tek şey; özgürlüğün ancak, bir tercih iradesiyle mümkün olmasıdır. Özgür ve maceracı olmak, her gün yeni baştan alabileceğimiz bir karardır. Peki özgürlükten daha ferah bir his, tanımlanmış mıdır bugüne kadar?

Eğer istersek her günü özgür bir maceraya dönüştürebiliriz. Nasıl mı? Yola çıkarak! Çünkü Berkeley’nin dediği gibi: “Özgürlük; düşlerde değil, kendi kendimize yükselttiğimiz çitlerin ardındadır.” Bugün de o “çitler”in arkasında bizi bekleyen maceralara atılmak için yola çıkacağız birlikte. Hem de hiç uzaklaşmadan. Yolculuğumuza da bize ilk sürüşte özgürlük hissini veren, bizi ilham veren Yeni BMW X1 eşlik edecek. Gözümüzün önündeki özgürlük rotalarını deneyimlemeye hazırsak, kendi maceramızı sahiplenmek için kemerleri bağlayalım!

Yeni BMW X1

Lezzetin Peşinde.

Yeni BMW X1 ile ilk olarak lezzetin peşine düşüyoruz. Direksiyonumuzu şehre yaklaşık 1 saat uzaklıktaki Casa Lavanda Boutique Hotel’e kırıyoruz. Şile’de yeşille mimarinin mükemmel bir uyum içinde dans ettiği Casa Lavanda’nın şef restoranı, otelin kendisi kadar büyüleyici ve deneyimsel.

Gastronomi tutkusunun götürdüğü yere gidenler için doğal, katkısız ve taze ürünlerin oyun alanı olan restoranda Casa Lavanda’ya özel olarak günlük üretilen taze Burrata peynirleri, deniz ürünleri ve daha fazla Akdeniz lezzetlerini kendinize hediye edebilirsiniz.  

Akdeniz demişken yine şehir merkezinden yalnızca 1 saat kadar uzaklaşarak Toskana macerası yaşamaya gidelim mi? Parma Sole, Şile’de konumlanan bir İtalyan. Rafine Parma ve klasik İtalyan lezzetlerini otelin içinde bulunan restoranında misafirleriyle buluşturuyorlar. Yabancı ve ağırlıklı olarak yerli butik üreticilerin yer aldığı şarap kavını keşfederken, kendi favori eşleşmenizi oluşturabilirsiniz.

Üçüncü gastronomi durağımız için rotayı Bursa’ya çeviriyoruz. The Lake House İznik’e ulaştığımızda şehir merkezinden bir buçuk saat kadar uzaklaşarak doğaya epey yakınlaşıyoruz. “Tarladan Sofraya” anlayışını benimseyen şef mutfağında, özel tadım menülerini deneyimleyebilirsiniz. Çiftçi emeğini füzyon mutfak ile birleştiren The Lake House İznik, her gün tükettiğimiz malzemelerin gerçek tatlarını yeniden hatırlatmayı amaçlıyor.

Doğanın Peşinde.

Doğayla bütünleştiren aktivitelerle dolu bir hafta sonu macerası düşlüyorsanız, Yeni BMW X1 ile bu sefer oksijen zengini Kandıra’ya doğru yola çıkıyoruz. Ekolojik otel Narköy’de sabah kahvaltısıyla başlayan keyif, çiftlikteki çeşitli aktivitelerle, doğa yürüyüşleri, nefes egzersizleri, ateş başı sohbetleri ve çok daha fazlasıyla şehir merkezine sadece bir buçuk saat uzaklıkta.

Uzuuun hafta sonu planlarını Pazartesi gününden itibaren düşlemeye başlayanlardansanız Demirköy, Kırklareli’ndeki Palivor Çiftliği, göz kamaştıran doğası ve yeşiliyle “Cesur ol hayal kur” diyor. Birçoğumuz Palivor Çiftliği’nden gelen lezzetli ve doğal ürünlere zaten aşina, daha önce deneyimlemeyenleri ise şehir merkezinden üç saat kadar uzaklaşarak büyülenecekleri bir çiftlik atmosferi bekliyor.

Keşfetmenin Peşinde.

Çocukluğumuzun maceracı ruhunu ve sınırsız hayal kurma kabiliyetini geri kazanmaya ne dersiniz? Çocukken bizi harekete geçiren “sonsuz merakın” peşinde yeniden bir şeylere şaşırabilmeye gidiyoruz şimdi de. Dada Uzak Orman’a. İsmi bile masal kitaplarımızı çağrıştırmıyor mu?

Dada’ya gitmek için zaman zaman ana yoldan sapmaya niyetli olmamız gerekiyor her şeyden önce. Gizli ormana gider gibi… Yol arkadaşımız Yeni BMW X1 zaten tam da bu kararlar için yanımızda. Ormana girince ilk iş derin bir nefes alıyoruz. Kolektif bir dünya karşılıyor bizi. Zengin antika koleksiyonunu keşfederken, eski değirmenleri, antika arabaları, 7 metrelik barı ve zengin mutfağıyla büyüleyici hangarına dalıp gidiyoruz. Dada Uzak Orman, sadece bir saat kadar uzaklaşarak da ütopik dünyalara varabileceğimizin kanıtı gibi.

Yeni BMW X1 ile her günü eşsiz bir maceraya dönüştürmeye ne dersiniz? Cevapınız evetse, Yeni BMW X1 ile hemen tanışın. Detaylı bilgi için tıklayın.