Londra’da ne ruhen ne de gerçek anlamda aç kalmanız mümkün değil. Gezdik, yorulduk, gözümüz, ruhumuz şenlendi şimdi de midemiz şenlensin istiyoruz. Tadını asla unutamayacağınız el yapımı, tazecik bir makarna yemek için doğru adres: Padella.

Konum

Güzeller güzeli Londra’dayız. Bugünkü planımızda haftanın altı günü açık olan Borough Market var. Bin yıllık tarihi, renkleri, kokuları ve insan etkileşimleriyle müthiş bir yemek pazarı. Bu sefer tezgahlardan yemek yerine  Padella’da el yapımı makarna yiyeceğiz. Marketin kapılarından birinin köşesinde yer alıyor Padella. Zaten başlamış olan kuyruğa vakit kaybetmeden giriyoruz. Hakkında çok güzel şeyler duymuştuk, kuyrukta beklemeye değeceğine inancımız yüksek. Hazır bu sefer çocuksuz gelmişiz, sırada beklemek o kadar da zahmetli değil. Bizden sonra kuyruğun çok uzun bir hal aldığını söylemeliyim, erken davrandığımız için şanslıyız.

Yarım saat kadar sıra bekledikten sonra içeri alınıyoruz. Küçük bir mekan, alt kata iniyoruz. Minik masalar, görsel olarak çok etkileyici olmayan bir ambiyans. Bu kısım çok etkileyici değil yalan yok. Ama dünya tatlısı bir garson gelip bizimle ilgileniyor. Menü çok kalabalık değil. Önden burrata ve ardından menüdeki tek etli makarna olan Pappardelle with Beef Shin Ragu’yu söylüyoruz. Bu sefer şarap değil, bira tercih ediyoruz. Burrata rüya gibi, ama makarna ve o etli sos… Yazarken bile tadını hatırlayıp gözlerimin dolmasına sebep olacak kadar güzel. Yerken sürekli olarak bu nasıl bir tat, bu nasıl bir lezzet diye diye maalesef sonuna geliyoruz. Oturduğumuz yerden barın arka tarafında makarnaların yapılışını görebiliyoruz. Bazı misafirler makarnaların yapılışını seyrederek yemek yiyorlar.

Minik, önünde kuyruklar olan, bu harika makarnacı Londra’da yediğimiz güzel yiyecekler listesine bir numaradan giriyor. Tatlı aşığıyız ama ağzımızdaki o tat bozulmasın diye tatlılara bakmıyoruz bile. Bir sonraki gelişimizde tekrar tekrar geleceğiz, hiç şüphe yok. Londra planlarınıza bu harika makarnacıyı dahil etmeyi unutmayın, sırada beklemeye değeceğine garanti verebilirim. Ama öğlen 12:15 ve akşam 17:00’de açıldığını, rezervasyon alınmadığını da unutmayın.

İlginizi çekebilir: Zeynep Cansoylu Samancıoğlu’dan Londra’da Yapılması Gerekenler