New York sokak sanatının çocuk ruhlu dahisi Keith Haring’i siz de bizim kadar seviyor musunuz? Diyelim MoMA’da büyülenerek geziyorsunuz. 2. kata çıktınız ve üç duvarı birden kaplayan Keith Haring eserini gördünüz. Sizde uyandırdığı tüm duygular, müzeden çıktıktan sonra da sizinle yaşamaya devam eder. İmkansızlığını bilmenize rağmen o eseri evinizde hayal edersiniz.

Pandora X Keith Haring

Çok sevdiğimiz tabloları giyemiyoruz, heykelleri parmağımıza takamıyoruz ama bize geçen duygu ve mesajı cümlelerimize ve hayata bakışımıza taşıyabiliyoruz. Artık MoMa’nın 2. Katından, eve bir Haring eseriyle dönme hissini yaşamak mümkün. Nasıl mı? Pandora’nın Keith Haring ile çok eğlenceli, asi, enerjik, sevgi mottosuyla dolup taşan koleksiyonuyla!

Pandora X Keith Haring!

Evet doğru duydunuz. Pandora, Keith Haring ile müthiş bir işbirliğine imza attı: Pandora X Keith Haring!

Pandora’nın ilk sanat işbirliği olan bu koleksiyon, 80’li yıllarda gelişmekte olan rap kültüründen break dansçılara, kaykaycılardan basketbolculara kadar Haring’in eserlerini şekillendiren, 1980’lerin New York ruhunun bulaşıcı enerjisini yansıtıyor.

Pandora X Keith Haring

Haring’in “herkes için sevgi” prensibinden ve ikonik sanat eserlerinden ilhamla hazırlanan koleksiyonda, Haring’in imza niteliğindeki kalın lineer çizgileri, havlayan köpek, melek bebek gibi sembolik eserleri yeniden yorumlanmış. 12 mücevherden oluşan koleksiyon, parlak tonların parıltılarıyla ve karışık metallerle süslenmiş…

Koleksiyona ulaşmak için.

Pandora X Keith Haring

“Koleksiyonu oluştururken, sanatını ve vizyonunu kapsayıcılık için kullanan, bize güçlü bir ses olarak ulaşacak kadar zamansız, kültürel olarak alakalı, görsel bir dil inşa eden bu özel sanatçının felsefesiyle doğrudan bağlantı kurduk ve bir tür zaman yolculuğu yaptık. Keith Haring ile birlikte mücevherleri bir tuval ya da hepimizin konuşabileceği bir dili paylaşmak için bir “duvar” olarak hayal ettik.”

Pandora Kreatif Direktörleri Filippo Ficarelli ve Francesco Terzo

Pandora X Keith Haring

Koleksiyonu incelerken ve Pandora kreatif direktörlerinin yorumlarını okurken aklımıza şu geldi: Bu koleksiyonu bu kadar özel kılan, Pandora ve Keith Haring’in birbirine çok benzemesi… Bakalım siz de bize katılacak mısınız?

Etiketlerden Arınmışlık.

Segmentsizlik, ulaşılabilir olmak, sınırsız mecra. Bu üç özellik Haring ve Pandora’nın belki de en önemli benzerliğini oluşturuyor. “Art is nothing if you don’t reach every segment of people.” sözünün sahibi Haring ile, mücevheri herkesle buluşturmayı hedefleyen Pandora, etiketlerin tümünden ayrışıp kendi kulvarını yaratmış iki marka.

İzleyicisi ile bir bütün

Söylemek istediği her şeyi, şehrin duvarlarına, metrolarına, alt geçitlerine çizen birinin tek amacı ne olabilir? Bize sorarsanız insanlara ulaşmak. Haring’in sanatı dağların ardında bir şatoda hayat bulmuyor, hayatın en dinamik olduğu yerden herkese seslenen hatta haykıran mesajları var. Tüm işleri, ancak izleyici tarafından sahiplenildiğinde tamamlanmış oluyor.

Pandora bilekliklerini biliyorsunuz. Bileklikler, sizin anılarınızdan oluşan Charm’lar ile doldukça, yaşayan mücevherlere dönüşen bir tasarıma sahip. Birine hediye ettiğimiz Pandora bilekliği, ona günlük hediye etmek gibidir. Bileklik, hayatındaki önemli gelişmelerin, gezip gördüğü yerlerin sembolleriyle süslensin ve hep yanında olsun diye. Böylece takacak kişinin karakteriyle bütünleşir ve ondan ayrı düşünülemez. Tıpkı Haring sanatı gibi, sahiplenildiğinde tamamlanır.

İlk bakışta!

Pandora X Keith Haring

Geldik en sevdiğimiz benzerliğe… Bir Pandora mücevherini de Keith Haring eserini de ilk saniye, ilk bakışta tanırız. Haring’in imzası niteliğindeki kalın lineer çizgileri, komplike olanı çok basitmiş gibi gösterme becerisi ve elbette gayet ciddi mesajları, olabilecek en hümanist biçimlerde vermesi onu benzersiz kılıyor. Böylece binlerce eser arasında keşifteyken seslenebiliriz: “Bu bir Haring!”

Pandora’dan bir parçaya sahip olduğumuzda da aynı şekilde mücevher almanın ötesine geçerek, bir “Pandora” almış oluyoruz değil mi? Önümüze pahasına bakmaksızın bir sürü mücevher koyulsa, içlerinden Pandora olanı ilk bakışta ayırt edebiliriz.

Siz de bizim kadar heyecanlandıysanız, Pandora’nın resmi Trendyol mağazasında satışta olan bu özel koleksiyona hemen tanışın.