Moda dünyasında yıllardır kullanılan son zamanlardaysa daha sık duymaya başladığımız çevirisi güç bir kavram var: ‘statement piece’. ‘Statement piece’ karşınızdaki kişi size baktığında stilinizde ilk gözüne çarpan parça anlamına geliyor. Yani size dair bir ipucu veren, bir bütün içerisinden sıyrılmayı başaran, hikayenizi stilinize yansıtmanıza imkan veren parça. Sizce de bu tanım yıllardır tanıdığımız Pandora’ya tam uymuyor mu? Yanıtınız evetse güzel bir haberimiz var. Pandora, ‘statement piece’ olma başarısını bir adım öteye taşıyor ve yeni Pandora Moments koleksiyonunda sevdiğimiz charm’ların artık anahtar ve çanta gibi farklı aksesuarlarda da kullanılabilmesi için alan yaratıyor.

youtube play youtube play
Pandora Moments

Eğer Pandora charm’ları bu zamana dek yaşamınızın bir parçası olduysa bir aksesuarın nasıl anılarla ve hedeflerle özdeşleştirilebildiğini bilirsiniz. Yıllarca kollarımızdaki Pandora bilekliklerdeki charm’lara bakıp; karşımızdaki kişilerle “bunu mezun olduğumda babam hediye etmişti”, “bunu ilk yıl dönümümüzde erkek arkadaşım”, “bunu yalnız başıma çıktığım ilk yurt dışı seyahatinde kendime cesaret için almıştım” gibi anılarımızı paylaştığımız olmuştur. Şimdiyse charm’ları kullanabileceğimiz, yani hikayemizi taşıyabileceğimiz alanlar artıyor.

Pandora Moments

Pandora’nın imza mücevher kategorisi bileklilerine eklenen Çift Katlı Moments Bileklik  ve Kalp Kilitli Zincir Bileklik, Moments koleksiyonunun vazgeçilmezleri. Onlara ek olarak Charm Halka Küpeler, charm’ları kulaklarda da taşıyabilmenin muhteşem yollarını sunarken, Charm Taşıyıcılar charm’ların direkt kıyafet üzerinde kullanılabilmesinin yolunu açıyor. Pandora Moments’ın ilk kez karşımıza çıkan bir diğer üyesiyse çantalara eklenmeyi bekleyen Anahtarlıklar. Yani artık hikayenizi, duruşunuzu ve ışıltınızı stilinizin bir parçası haline getirmek çok daha kolay.

Pandora Moments

Stil ikonu Iris Apfel “Stilin anahtarı kim olduğunuzu öğrenmektir ki bu yıllar alır. Yani stil için bir yol haritası yoktur. Bu tamamen kendinizi ifade etmek ve her şeyden önemlisi tavırla ilgilidir.” derken aslında tam da bu detaylardan söz ediyor. Kot pantolonunuzun kemer aralığına Charm taşıyıcıyla eklenmiş ufak bir dokunuş, gezgin ruhunuzu hatırlatmak için çantanıza eklediğiniz bir charm, saçlarınızın arasından belirip duruşunuzu belli eden bir çift kırmızı charm eklenmiş küpe… Kalabalıklar arasında ışıltınızın ortaya çıkmasına aracılık eden detaylar içinizden gelen bu eklemelerin tümü.

Pandora Moments

O halde Iris’in bilgeliğinden de ilham alarak hikayenizi stilinize yansıtacak o dokunuşların neler olduğunu karar vermenin zamanı geldiyse Pandora Moments koleksiyonuna göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.