Hediyeler konuşabilseydi ne söylerlerdi? Bizce ilk cümlesi “görünce aklıma sen geldin” olurdu. Hemen arkasından da “baktıkça bu anı hatırla diye” gelirdi. Peki biz genelde ne cevap veririz sevdiklerimizin hediyelerine? Düşünmen yeter. Kelimelerin yetmediği noktada, devreye hediyeler girer. Özenle seçilmiş bir hediyenin zamanı durdurma gücü vardır. Ne o paketi açtığımız anı unuturuz, ne de düşünülmüş olmayı.

Pandora

Hediye vermenin bir günü, saati yoktur ama yılbaşında alınan hediyelerin bir seneyi kapatıp, yenisini açma tılsımı vardır. Öyle ya, aslında her an her saniye bir dilek tutma özgürlüğümüz varken en derin dileğimizi yılbaşı gecesine saklarız. Biz bu geleneği, birbirini hiç tanımayan milyonlarca insanın aynı anda dilek tuttuğu gecenin büyülü enerjisine bağlıyoruz. Hatta o enerjinin bir adı bile var: Yılbaşı ruhu!

Yılbaşı ruhu, kesinlikle bir hediyeden fazlasını hak ediyor. Hele ki hediye vermenin heyecanı, almaktan da öteye geçer böyle zamanlarda. Işıl ışıl ağaç kurulur, hediye paketlerine isimler yazılır ve o anın gelmesi beklenir. Hediyenin verileceği kişinin haberi bile yoktur kutunun içindeki sihirden, esas heyecan hediyeyi sunacak kişiye mühürlenmiştir. Adorno’nun dediği gibi: “Vermenin asıl sevinci, alanın da sevincini hayal edebilmekten geliyor.”

Siz de yılbaşı ruhuna, tutulan dileklerin gerçek olabileceğine inananlardansanız kutuyu açabiliriz: Doğa ve gökyüzü tasarımlarına yaptığı yeni dokunuşlarla Pandora Yeni Yıl Koleksiyonu karşımızda! Koleksiyondaki her bir mücevher, 10’dan geriye doğru sayarken zamanı durdurabilecek güçle parlıyor…

Pandora

Bizce, Pandora’nın her zaman çok özel bir hediye olmasının birden fazla sebebi var. İlki, kişiselleştirilebilmesi. İkincisi ise sunan ve alan kişi arasında başka kimselerin bilmediği küçük sırlar, şakalar, anılar saklayabilmesi. Konuşmadan anlaşabilen iki kişi arasındaki yakınlığı sembolize eder o mücevherler. Yeni yıl koleksiyonu Pandora’dan beklediğimiz o sihri taşıyor.

Bir Dilek Tutun!

Pandora

Gökyüzüne bakarken bir yıldız kaydığını görünce hızlıca dilek tutmayan var mıdır? Bu refleksimizin kaynağı tam olarak bilinmese de, asırlardır aynı şekilde dilek tutan insanlık yanılıyor olamaz. Şehir ışıkları ile aydınlanan göğümüzde sık sık kayan yıldız göremediğimiz ise bir gerçek. Pandora, tam da bu motivasyonla yıldızlarla dolu bir koleksiyon hazırlamış. Böylece bir dilek tutmak için uzaklara gitmemize gerek yok, Pandora’nın kutusunu açmak yeterli olacak. Dilekler hazırsa sözü tasarımcıya bırakalım:

Pandora Kreatif Direktörleri A. Filippo Ficarelli ve Francesco Terzo yeni koleksiyon hakkında: “Gece, bulutlar ve sis uçup gittikten sonra kendini birer birer gösteren, gökyüzündeki yıldızların şiirsel görüntüsünden ilham aldık. Yeni yıldız tasarımlarımız, tüm insanlar ve dünya için olumlu dilekler ifade etmeye biraz zaman ayırmayı temsil ediyor.” diyor.

Koleksiyonu incelerken bizim de favorilerimiz oluştu… Mesela “Kayan Yıldız Pavé Çivi Küpe” ve “Kayan Yıldız Çift Zincirli Bilezik” insanı görür görmez gökyüzüne götürüyor. “Yılbaşı Çanı Sallantılı Charm” ile karların arasından eve doğru gelen kızak çanlarının sesini duyar gibi oluyoruz. Başlı başına bir ritüel oluşturan ağaç kurma anılarını hatırlatan Charm’lar da ayrıca gülümsetti.

Pandora Moments Yeni Yıl Koleksiyonu’nda yeni kayan yıldız tasarımlarının yanı sıra; oranlar, boyutlar ve malzemelerle oynayan ve yeni yıl stiline yepyeni bir enerji katan mücevherler şimdiden bir şömine gibi kalbimizi ısıttı bile. Her bir kar tanesinin karmaşık geometrisini ve benzersizliğini vurgulayan, eşsiz işçilikle hazırlanan ikonik kar tanesi gibi tasarımlarla o gece zamanı durdurmak için tıklayın!

Bütün dileklerinizin kayan yıldız hızıyla gökyüzüne ulaştığı bir yıl dileriz!