2023’te bir kuaföre gittiyseniz veya TikTok’ta gezindiyseniz saç bakımının yükselişini gözden kaçırmış olmanız mümkün değil! Binlerce şekillendirme ipucu, saç rengi trendleri ve saniyeler içinde sunulan tavsiyeler sayesinde daha önce hiç olmadığı kadar çok bilgiye erişebiliyoruz. Üstelik artık saçlarımız konusunda deneysel davranırken çok daha özgürüz çünkü cilt bakımından ilham alan saç bakım ritüelleri sayesinde onları korumanın ve onarmanın yollarına hakimiz. İşte Pantene Hydra Glow ailesinin Avrupa’da çok beğenilen ve artık Türkiye’de de olan Pantene Gece Serumu da tam bu noktada karşımıza çıkıyor. Pantene Hydra Glow’un en yeni üyesi Gece Serumu, saçlarınızı güzellik uykusuna yatırarak 7 günlük yıpranmayı yalnızca 8 saatte tersine çevirmeyi vadediyor!

Saçın ciltleşmesi (Hair Skinification) terimini daha önce duymuş muydunuz? Geçtiğimiz yıl popülerleşen bu anlayış, 2024 saç bakım trendlerinin de merkezinde ve saçlarımıza da tıpkı cildimize olduğu gibi belirli rutinler çerçevesinde, özenle bakım uygulamayı ifade ediyor. Cilt bakımı ve saç bakımı arasındaki benzerliklerse bu süreçte işimizi kolaylaştırıyor. Saç bakımı için en önemli adımı tahmin edebildiniz mi? O Evet, aradığımız yanıt: Nemlendirme!

Güzellik uykusu artık yalnızca cildimiz için geçerli bir kavram değil. Saçlarımızın da tıpkı cildimiz gibi bakım görmeye ve onarım için zamana ihtiyacı var. Saçların kırılmasını ve elektriklenmesini önleyen tahta fırçalar, saten yastıklar bu ritüelin birer parçasıyken en önemli bileşense elbette kullandığımız bakım ürünleri. Özellikle uyku öncesi saç bakım ritüellerimizde doğru içeriklerin bir araya geldiği saç serumlarını kullanmak, saçlarımızın 24 saat boyunca korunması için önem taşıyor. Tüm bu ihtiyaçlarımızın farkında olan Pantene’in Hydra Glow ailesinin son üyesi Pantene Gece Serumu da bu arayışımıza yanıt veriyor.

Pantene Gece Serumu, tüm gece boyunca saçlarımıza yoğun onarım sağlayarak biz uykudayken saçlarımızı zengin formülüyle nemlendiriyor. Tıpkı cilt bakım kremleri gibi uyku öncesinde saçlara uygulanan serum, gece boyu hiyalüronik asit içeriği ile saçlarımızı onarıyor, nemlendiriyor ve tam 8 saatte 7 günlük yıpranmayı tersine çevirerek sabah onarılmış, nem kazanmış saçlarla uyanmamızı sağlıyor!

Tıpkı cilt bakımında olduğu gibi saç bakımı da gündüz ve gece ritüelleriyle bir bütün elbette; ancak bu durum karmaşık ve yorucu rutinlere ihtiyacımız olduğu anlamında gelmiyor. Aksine az sayıda, doğru ürünün kullanımı saçımızın ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli oluyor. Pantene Hydra Glow serisi de Pantene Kuru Saç Uçlarına Elveda Serumu ve Pantene Gece Serumu ile tıpkı cilt bakım rutinini gibi saçlarımızı 24 saat boyunca koruyacak ve onaracak bakımı sağlıyor. Gündüz kullanılan Pantene Kuru Saç Uçlarına Eleda Serumu biyotin ve hiyalüronik asit ile zenginleştirilmiş Pro V formulü ile saçlarımızı nemlendirirken Pantene Gece Serumu gece yatmadan önce saçlarımıza uygulandığında hiyalüronik asit içeriği ile onların adeta bir güzellik uykusu çekmesini sağlayarak 24 saat boyunca sürecek bir bakım sunuyor.

Gelelim bu ritüeli yaşam pratiğimizin bir parçası haline getirmek için yapmamız gereken adımlara: Pantene Gece Serumunu uyumadan önce saçlarımızı boy ve uçlarına uygulamak onun bakım sürecini başlatması için yapmamız gereken tek şey. Her deneyimli Beauty Magger’ın aklındaki sorunun yanıtı ise; Hayır, gece serumu yağ bırakmayan yapısı ile saçlarda ağırlık yaratmıyor, durulama gerektirmiyor ve yastıkları da kirletmiyor! Sabah uyandığımızda elde ettiğimiz şey; nemlenmiş ve korkmadan şekillendirilmeye hazır, sağlıklı saçlar oluyor. O halde gelin Pantene’in saç uzmanlarından Erhan Delen’in sözleriyle “Adeta saçlarınız için güzellik uykusu” sunan Pantene Gece Serumu ile yakından tanışmak üzere sizi buraya alalım.