Yaz mevsimi cıvıl cıvıl sokakları, huzurlu bir tatili ve sıcak yaz akşamlarını vadederken aynı zamanda saçları susuz bırakan kavurucu sıcakların, yakan rüzgârın ve tuzlu denizin de habercisi! Cilt bakım ritüellerini self-care alışkanlığımızın vazgeçilmez bir parçası olarak benimserken, tüm bu etkenlerin aynı zamanda saçlarımızı da etkilediğini unutup saç bakımını atlayabiliyoruz. Pantene de bu durumun farkına varmış olacak ki Baobab Özü, Biotin ve Hyalüronik Asit ile zenginleştirilmiş Pro-V formülüne sahip yeni Pantene Hydra Glow serisi için ilhamı cilt bakım ürünlerinden alıyor.

youtube play youtube play

Sade bir bakım rutini oluşturmanın ilk adımı ihtiyaçlarımızı tanımaktan geçiyor. Bu ihtiyaçlar mevsimlerin getirdiği pek çok faktöre göre değişkenlik gösterse de aslında işimiz sanıldığından daha kolay çünkü temel ihtiyacımız değişmiyor. Tıpkı cilt bakımında olduğu gibi en önemli adım: Nemlendirme. İşte Hydra Glow serisinin merkezinde yer alan Kuru Saç Uçlarına Elveda Serumu tam olarak bu konuya eğiliyor ve en kuru saçların bile susuzluğunu gidermeyi amaçlıyor.

Kuru Saç Uçlarına Elveda Serumu’nun iki temel hedefi var: Saçların susuzluğunu gidermek ve saçları hak ettiği ışıltısına geri kavuşturmak. Son yıllarda bakım ritüellerimizdeki yerleri artan serumların öneminin artık farkındayız. Kuru Saç Uçlarına Elveda Serumu ise ilhamını cilt bakım ürünlerinden almasının etkisiyse önemli farklılıklar sunuyor. Öncelikle; serum, saçlara uygulandığında kremden suya dönüşen yapısı sayesinde yaz aylarında saçları ağırlaştırmadan susuzluğunu gideriyor. Buna ek olarak tek kullanımda 72 saate kadar suya doymuş, sağlıkla ışıldayan saçlara kavuşmamıza aracılık ediyor!

Bir diğer önemli nokta olan kullanım şekline gelirsek; özellikle sosyal medyada karşımıza çıkan onlarca adımdan oluşan ve uzun süren saç bakım ritüellerinden farklı olarak Kuru Saç Uçlarına Elveda Serumu, pratik ve işlevsel bir rutinin parçası olmaya uygun. Krem yapısı sayesinde elde suya dönüşen serum, ıslak ya da kuru saça uygulanabiliyor. Durulama gerekmemesinin yanı sıra günün her saatinde kullanılabiliyor. Çantanıza atıp, gittiğiniz her yere götürüp dilediğiniz zaman uygulayabilirsiniz. Nefis kokusu ile plaj çantalarınızın vazgeçilmezi olabilir.

Elbette Hydra Glow serisinin tek üyesi Kuru Saç Uçlarına Elveda Serumu değil. Saç bakım ritüellerinin bir numaralı kuralı olarak doğru ürünleri bir araya getirme misyonunu benimseyen seri; Kuru Saç Uçlarına Elveda Serumu’nun yanı sıra nemlendirici şampuan, saç bakım kremi ve yoğun nemlendirme maskesiyle tamamlanıyor. Hydra Glow Nemlendirici Şampuan Baobab Özü ile Zenginleştirilmiş Pantene Pro-V formülü ile saçı zarar vermeden temizleyerek, ağırlaştırmadan ışıltısını geri kazandırmayı hedefliyor ve yardımı saçın susuzluğunu gidererek onları yazın yıpratıcı etkisinden korumaya yardım eden Hydra Glow Nemlendirici Saç Bakım Kremi’nden alıyor.

Son olarak; Hydra Glow Yoğun Nemlendirme Maskesi, nemi saça hapsederek en kuru saçları bile derinlemesine nemlendiriyor. Saçlara canlı bir ışıltı veren yoğun nemlendirici maske, yaz aylarının saçlar üzerindeki yıpratıcı etkileri sonucunda oluşan saç kırıklarını pürüzsüzleştirerek onarıyor. Böylece, üzerine özenle düşünülmüş saç bakım ritüeli pratik bir şekilde tamamlanmış oluyor. Eğer buraya kadar okuduklarınız sizi de nemlendirmeyi saç bakımının merkezine alan saç bakım yolculuğuna çıkmak için motive ettiyse işe Kuru Saç Uçlarına Elveda Serumu başta olmak üzere Hydra Glow serisi‘ni daha yakından tanımak için tıklayın.