Hayat iki bölümdür. Geçmiş bir rüya, gelecek bir dilek.

Dünü düşleyen, yarını hedefleyen camla ilgili her şeyi, 2-11 Aralık tarihleri arasında Paşabahçe’nin Bomontiada’daki Atölye İstanbul’daki Omnia başlıklı sergisinde bir arada bulabileceksiniz.

Omnia

Çeşm-i Bülbül, Beykoz, kristal kesme, serbest şekil, nazarlık, çay bardağı ve tabağı gibi geleneksel üretim, ürün ve nesnelerin işlevlerini ve işlevselliklerini yeniden tanımlayan bir sergi Omnia. Başlığını Latince “her şey” anlamına gelen Omnia sözcüğünden alıyor ve camla ilgili, dünü düşleyen ve yarını hedefleyen her şeyi bir araya getiriyor.

Camın doğasını ve olanaklarını yeniden keşfetme, camın yaşam alanını genişletme, tasarım ve kültür arasındaki ilişkiye yeni bakış açıları ve teknikler önerme gibi amaçlarla yola çıkan birçok sanatçı ve tasarımcının camdan rüyalarından oluşuyor: Adrien Rovero, Ali Bakova, Autoban, Birsel + Seck, Burcu Büyükünal, Camekan, Ece Yalım, Eda Cindoruk, Erdem Akan, Koray Özgen, Nazan Pak, Özge Türkmen, Rony Plesl, Sevgi Kes, Sinem Hallı, Tamer Nakışçı, Tomas Kral, Umut Demirel ve cam ustalarımız… 

Camın ve cam tasarımının yarınına bakmak için 11 Aralık’a kadar Bomontiada Atölye İstanbul’daki sergiyi ziyaret edebilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?