Muhakkak bu ismi duyanlar vardır diye düşünüyorum, duyanlar duymayanlara duyursun, bu bir doz mutluluk dağılsın her yere, herkese. Bana kalırsa mutluluğun da hüznün de ailenin de ayrılığın da yalnızlığın da resmini bu aralar en iyi o çiziyor ya da illüstrasyonunu yapıyor demeliyim. Bu ismi şuraya bir not edelim:Pascal Campion.

2466B
Pascal Campion
7d3bcd1780678f47b2340c7c37741ad0
Pascal Campion

Pascal Campion illüstrasyonlarıyla bir süredir benim hayatımda diyebilirim. O bir Fransız – Amerikan. Bugüne kadar Dreamworks Animation, Paramount Pictures, Disney Feature, Disney Toons, Cartoon Network, Hulu ve PBS gibi isimlerini çok kereler duymuş olduğumuz pek çok büyük firma için çalışmış. San Fransisco’da eşi ve çocuklarıyla yaşamaya devam ediyor. Evinde kendi için küçük bir ofis de oluşturmuş. İllüstrasyonlarını orada gerçekleştiriyor, zaten kendisine ilham kaynakları sorulduğunda da biricik eşim ve çocuklarım diyor da başka bir şey demiyor. Zaten insana böylesine gerçek duygular hissettiren illüstrasyonlarının yapılabilmesi için böylesi gerçek ilham kaynaklarının olmasına şaşırmamak gerek.

pascal-campion-illustration3
Pascal Campion
2590DB
Pascal Campion

Pascal Campion sosyal medyada da oldukça aktif. Twitter, İnstagram, Tumblr, Pinterest, Deviantart gibi pek çok sosyal mecrayı ve kendi blogunu oldukça aktif kullanıyor. Her gün, her an bu bir doz mutluluğa kolaylıkla ulaşabilmek pek keyifli.  Web sitesinde de kendisi ile ilgili güncel pek çok bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bilgisayarınızda arka plan yapabileceğiniz duvar kağıtlarından, satın alabileceğiniz pek çok çizimlerine birçok görsel malzemeyi web sitesinden görebilirsiniz. Pascal Campion çizimlerini birkaç kere de kitaplaştırmış. Bir süredir “Sketch of the Day” yani günün çizimi ile her gün tüm takipçilerine sosyal medya aracılığıyla yeni yeni sürprizler yapıyor. Her bir çiziminin altına bazen bir kelime bazense birkaç cümle ile hikayesini ya da ilham kaynağını anlatıyor.

012-awesome-illustrations-pascal-campion
Pascal Campion
440bdd65abe85196b0e1b11669e05f96
Pascal Campion

Pascal Campion belki kusursuz bir ressam ya da inanılmaz yetenekli bir sanatçı değil, bilemiyorum ama bildiğim tek şey her duyguya anında ulaşabildiğim o çizimlerinin içimi çok ama çok ısıttığı. Doğal, içten, samimi, zaman zaman masalsı çizimleri ile bana her gün bir küçük doz terapi yapıyor diyebilirim. Bakalım sizin de karanlık günlerinizde, anlarınızda bir doz güneş doğacak mı içinize onun sayesinde?

images (1)
Pascal Campion