O gün, Moda civarında yeni bir yer açılmış olsa da keşfetsem hissiyle gezinirken, Kadıköy Anadolu’nun karşısına yerleşmiş bir lazanya-makarna dükkanıyla karşılaşıyorum. Paul’s Lasagna beni benden alıyor!

Konum

IMG_52952
Paul’s Lasagna

Dr. Esat Işık Caddesi’nde, basit anlatımla Kadıköy Anadolu Lisesi’nin karşısı. Akşam saatlerinde gidiyoruz; loş ışıklar, sevimli bir ortam… Daha önce dövmeci olan bu yer şimdi tatlı mı tatlı bir lazanyacıya dönüşmüş. Menüde başka şeyler de var pek tabii; ancak lazanya bir başka! Makarnalar el yapımı ve çok özel. Bu arada belirtmeden geçmeyeyim menü için çekilmiş fotoğraflara bayıldım. Direkt iştahınızı açıyor ve çoğu mekanda bu büyük sıkıntı diye düşünüyorum.

IMG_5297
Paul’s Lasagna

Siparişinizi verdikten sonra önden gelen sarımsaklı ekşi mayalı ekmek ve soslar enfes. 4 çeşit sos geliyor, hepsi leziz ama pestolu olan benim için bir adım öne geçiyor. Toprak güveç kaplarda gelen lazanyaların porsiyonları kocaman (500 gr kadar) fiyatlar ise çok uygun. Herkesin damak zevkine uygun lazanyayı bulabileceği Paul’s Lasagna’da, ben kıymalı beşamel soslu klasik lazanyayı seçiyorum. Tavuklu, ananaslı gibi birçok farklı çeşit de mevcut. Zaten mekan sahibiyle sohbet ettiğimizde de lazanyayı birçok malzemeyle denediğini ve denemelerine devam edeceğini görüyoruz. (Kavurma mesela!)

IMG_5300
Paul’s Lasagna

Gelen lazanya önce gözümüzü doyuruyor, sonra da hakikaten midelere bayram yaşatıyor. Sonrasında yediğimiz tatlı ise tarifsiz. Çikolata dolgusu, sıcaklığı ve koskoca porsiyonuyla ‘buchteln’ harika. Kadıköy’de lezzetli lazanya ve makarna yiyebileceğiniz çeşitli İtalyan restoranları var elbet; ancak böyle bir porsiyon, bu minvalde uygun fiyatlar ve güleryüzlü çalışanları bulmak biraz zor olabilir. Deneyin derim 🙂

Paul’s Homemade Pasta & Lasagna Adres: Caferağa Mah. Dr. Esat Işık Cad. No: 53 Kadıköy / İstanbul