Daranna Gidel’in de dediği gibi “Bazen bir şeyleri görme becerinizi kaybedersiniz… Ardından seyahat edersiniz ve her şey dengeye kavuşur!” Yılın en keyifli dönemi açılırken yeni rotaları, yeni tatları, yeni renkleri, müzikleri, kültürleri ve bizi tüm bunlara götüren yazı kucaklamanın tam zamanı. Seyahat ederken renklerimizi kaybetmeden konfor içinde olmak ve giydiklerimizin içinde iyi hissetmenin deneyimin önemli bir parçası olduğunu biliyoruz. Penti de bu hislerin öneminin farkında olacak ki üniversitede Moda Tasarımı okuyan Gamze Erçel ile birlikte tatil bavullarının aranan parçalarını bir araya getiren Penti Loves Gamze Erçel Koleksiyonu ile karşımıza çıkıyor.

Gelin zaman makinesine atlayıp moda tarihinin geçmişine doğru bir yolculuğa çıkalım. Tarihin önemli kadın gezginlerinden, Amerikalı gazeteci Nellie Bly, sizce 72 günde tamamladığı ünlü dünya turuna çıktığı 1899 yılında yanına nasıl giysiler almıştır? Attan trene pek çok farklı ulaşım şeklini kullanarak tamamladığı yolculuğunu, dönemin giysileri içinde yapmak kolay olmamış olsa gerek! Yine de az sayıdaki görsel bize şıklığından ödün vermediğini ortaya koyuyor. Takvimi ileri sararsak moda tarihin şanslı dönemlerinden birini yaşadığımızı görmek güç değil. Artık hayatımızda şıklık ve fonksiyonelliği birleştiren kurtarıcı parçalar var. İşte seyahat tutkunu kadınlardan ilham alan Penti de yeni koleksiyonunda tam olarak bu kodları kullanıyor.

Penti Loves Gamze Erçel Koleksiyonu 25 özel parçadan oluşuyor ve sade ama şık olmak isteyenler ve detayları sevenlerin ihtiyaç duyduğu kurtarıcı parçaları içeriyor. Plajdan şehre uzanan bir stil yolculuğu olma misyonunu taşıyan koleksiyonun denim trendi içeren parçaları, deniz, su ve ışık oyunlarının bir yansıması olan ışıltılı detaylarıyla sadece güneşlenirken ya da denizde değil akşamüzeri partilerinde de giyilmeye uygun. Tasarımlardan bazıları ise şehirde yaz akşamlarında ya da festivallerde stilimizin vazgeçilmez tamamlayıcısı olmaya aday olduklarını şimdiden gösteriyor. “Kapsül gardırop”çuların da radarına girmeyi hak eden parçalar ayrıca geçtiğimiz sezon olduğu gibi mix&match olarak kullanılabiliyor!

Tüm bu bahsettiklerimiz sizi yeni seyahat rotaları planlamak ve yaz bavulunuzu oluşturmak için motive ettiyse işe tasarımlarıyla farklılaşan ve üzerinde taşıyan kişiye özgüven katan çizgileriyle Penti Loves Gamze Erçel Koleksiyonu‘na göz atarak başlayabilirsiniz. İlk yolculuk seçili Penti mağazalarına alışverişe, sonrası rüzgar nerden eserse oraya…

Kapak Fotoğrafı: Penti