Pera Müzesi’nde 4 Eylül- 1 Kasım 2015 tarihleri arasında sergilenmekte olan ‘Günümüz İmgeleri- Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi’nden Yapıtlar’ sergisi ile ilişkili olarak çok zevkli bir eğitim programı sunulmakta.

screen2_200dpi
Pera Eğitim: İllüstrasyon ve Çizgi Roman Tasarımı Atölyesi

İllüstrasyon ve Çizgi Roman Tasarımı atölye çalışması 15 yaş ve üzerindeki çizgiseverleri hedef alsa da önceden herhangi bir sanat eğitimi almış olmayı şart koşmuyor. Benim gibi sadece boş vakitlerine kara kalem desen çiziktiren birisini bile çok sevgi ve ilgiyle karşıladıkları için teşekkür ediyorum o yüzden!

pera egitim 1
Pera Eğitim

Eğitmen Merve Atılgan eşliğinde sergi turuyla başlayan atölye çalışması daha sonra Merve Hanım’ın beğendiği ve ilham almamız için tavsiye ettiği sanatçıların işlerinin paylaşımıyla devam etti. Sonrasında bizim için hazırladıkları defterleri hediye eden ekip önümüze bin bir çeşit kalem ve boya koyarak gönlümüzden geçeni çizmemizi istediler. Vakit kısıtlamasından dolayı ilhamda geç kalmak istemedik ve Merve Hanım’ın önerisiyle doğa temasında çizimler yaptık.

pera egitim 2
Pera Eğitim: İllüstrasyon ve Çizgi Roman Tasarımı Atölyesi

Ben de işte buradaki mütevazi çizime imza atabildim. Günlük hayat koşturmacasında böyle aktivitelere zaman bulamamaktan yakınan benim gibiler için huzur dolu ve yenileyici çok güzel bir aktivite oldu. Pera Eğitim’e çok teşekkürler!

Pera Eğitim’in bir sonraki İllüstrasyon ve Çizgi Roman Tasarımı atölye çalışmaları 23 Ekim Cuma ve 31 Ekim Cumartesi günleri…