Şimdi Cafe by rapsodistanbul

Daha önce hiç gelmeyenlere anlatmak gerekirse; Şimdi Cafe sizi ilk olarak girişiyle şaşırtıyor. Mekanın tabelası yok ama kapısındaki saat bir nevi tabela görevi görüyor ve size evet şimdi, “ŞİMDİ” zamanı dedittiriyor. İstiklal Caddesi’nden Asmalı Mescit’e döndüğünüzde solunuzda Atlas Apartmanı’nı göreceksiniz. Apartmandan içeri girer girmez hemen sağdaki büyük perdeyi araladığınızda Şimdi’nin güzel ortamına ayak atmışsınız demektir. Artık içeride olduğunuza göre sıra güzel bir masa seçmede. Pencere kenarındaki uzun masada dostlarınızla saatlerce oturabilir, uzun sohbetlerinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Ya da hemen yanıbaşınızdaki koltuklara kendinizi bırakabilir, gelip geçeni seyredebilir ve Asmalı’nın akışına kendinizi kaptırabilirsiniz.

Simdi Cafe by rubydove

Dışarının telaşına ortak olmak istemezseniz de bana göre mekanın en keyifli yerine yani orta bölüme geçebilirsiniz. Ortadaki masalara geçtiğinizde ilk yapmanız gereken şey başınızı kaldırmak olmalı. Apartman boşluğunu, boşluğa bakan yeşil yapraklarla donatılmış pencereleri ve sonra da gökyüzünü görüyorsunuz. Ne zaman buraya gelsem üzerinde şirin bir kız çocuğunun oturduğu renkli sarmaşıklardan yapılmış bir salıncak inecek ve apartman boşluğunda sallanacakmış gibi gelir. Gördüğünüz gibi bu bölümde hayal kurmanız da kaçınılmaz oluyor. Eğer, sakin bir yer istiyorum, kitap okuyup laptopumda çalışacağım derseniz de sizi hemen arka bölüme alalım. Mavi boyalı duvarlar arasında kendinizi herkesten ve her şeyden uzak, sakin ve huzurlu hissedeceksiniz.

Simdi Cafe by kurumsaltirtil

O anki durumunuza göre uygun bir yer belirleyip oturduğunuzda menüye bakma zamanı gelmiştir. İlk başta biraz puzzle gibi gelen menüyü açtığınızda daha çok İtalyan ağırlıklı olan ama günün her anında, kahvaltısından, atıştırmalıklarına, keklerinden kahvesine kadar farklı çeşitlerle karşılaşıyorsunuz. En çok pizzaları tercih edilen bu mekanda aslında ne yerseniz yiyin, lezzetini unutmayacaksınız. En favorim, çıtır hamurlu Akdeniz Pizzası olsa da tüm makarna çeşitleri de büyük bir övgüyü hak ediyor özellikle de mantarlı ve zeytinli makarnası. Sadece çorbaları için de gidenlerin olduğuna eminim. Yemek yemeyecekseniz de kahvelerini denemenizi kesinlikle tavsiye ederim. Kahvesinden mi ortamdan mı bilinmez ama tüm çeşitleri içilmeye değer. Çay çeşitleri arasında seçim yapmakta zorlanacağınız kesin ama asıl zoru, seçtiğiniz çayın yanında hangi pastayı/keki yiyeceğinize karar vermek; yardımcı olmak açısından portakallı keki düşünebilirsiniz derim.

Simdi Cafe by eces

İçki bakımından da oldukça zengin. Menülerinde, Sangria da var şarap da, Grappa da var Bailey’s de. Hepsi özenle hazırlanıyor ve ilk yudumu aldığınızda mutlaka “tam da istediğim gibi” diyorsunuz.

Simdi Cafe by zeyn_can

Şimdi’de her zaman güzel müzik dinleme şansınız var. Bazen sohbetinize ortak oluyor, bazen çalışmanıza bazen de yemeğinize ve yanında keyifle yudumladığınız şaraba. Mekanda hissettiğiniz huzur, müzikle birlikte katlanıyor size de bu huzurun keyfini çıkarmak düşüyor.

Simdi Cafe by zynpderinoz

Kısaca Şimdi’de her şey çok güzel, yediğiniz güzel, içtiğiniz güzel; duvardaki renkli, canlı ve her an yanınıza gelip oturacakmış gibi duran portreler güzel. Şimdi’de dinlediğiniz müzik güzel, aldığınız hizmet güzel ve son olarak geçirdiğiniz her an güzel. O halde, saatler ŞİMDİ’yi gösterirken, buyrun bu güzelliğe ortak olmaya…

Simdi Cafe by parpatela – Grafitti by picstyla

 Adres: Asmalımescit Sokak No: 5 Atlas Apartmanı, Beyoğlu

(Tünel’e doğru giderken sağda bulunan Asmalı Mescit Sokak’a sapın, soldaki 4-5. mekan. Kapısında isim yazmıyor. Atlas Apartmanı’nın kapısından içeri girin, içeride hemen soldaki perdeli kapı.)

Telefon:0212 2525443

 themagger_foursquare_yemeicme