İnka Uygarlığı: Peru ve Bolivya gezisi farklı ve güzel manzaraların ortasından, zengin medeniyetler mirasına uzanan bir seyahatti. Şimdi bu fotoğraflar aracılığıyla sizin de Peru ve Bolivya’ya yapacağınız bu yolculuk, Conquistador’ların fethettikleri Yeni Dünya’nın gizeminin bir kısmını size açacak.

peru2
peru1
peru3
peru4
peru5
peru6
peru7
peru8
peru9

Titicaca Gölü, Puno

3800 metre yükseklikteki Titicaca dünyanın en yüksek gölü olarak biliniyor. Göl, efsaneye göre İnka İmparatorluğunun kurucularının geldikleri yerdir. Uros Kızılderili’leri “tottora” adlı sazdan yapılan yüzen adalarda ve küçük evlerinde, tekneleri ile balıkçılık yaparak ve avlanarak yaşamlarını sürdürüyorlar.

peru10

Oruro Karnavalı, Bolivya

Madenciler arasında küçük bir festival olarak başlayan Oruro Karnavalı, bugün Brezilya’nın Bahia ve Rio karnavallarından sonra Güney Amerika’nın en çok ilgi toplayan, en renkli karnavalı olma yolunda. 28 bin kadar dansçı ve 10 bin kadar müzisyenin katıldığı, kökleri Kolomb öncesine dayanan ve UNESCO tarafından İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirasının Temsili Listesine alınan karnavalda 10 gün boyunca yaşam duruyor ve binlerce Bolivyalının ve turistin doldurduğu sokaklardan geçilemiyor.

_CEM7092
558A0252
558A0001