Sonunda beklenen oldu. Şehrin en iyi Çin Restoranı elini sushi’ye attı. Sushi a la P.F. Chang’s!

P.F.-Chang-s_Dynamite-Shrimp-Roll

Çin mutfağının Türkiye’deki çizgisini biraz daha yukarı taşıyan PF Chang’s için belli ki bu başarı ve yaratıcı lezzet deneyimleri yetmemiş. İhtiyacın farkına varıp bu mutfağı biraz daha ileriye götürmek istemişler. Bu sebeple olsa gerek, haziran ayından itibarenPF Chang’s sushi menüsü ile karşımızda…

Sushiyi seviyoruz evet. İyi sushi dediğimiz zaman da sanırım bir elin parmakları kadardır istenilen kaliteyi sunabilen mekanların sayısı. PF Chang’s kendi menüsünün başarısından aldığı güç ile müşterilerine eşsiz bir sushi deneyimi yaşatmak için kolları sıvamış. İyi de yapmış.

PF Chang’s menüsüne şimdilik 8 çeşit roll (maki) dahil etmiş. Ton balığı, levrek ve somon olmak üzere de üç çeşit sashimi bulabilirsiniz menüde. Chang’s Style Sashimi sunumları itibariyle biraz ince gelebilir size diğer sashimilere göre. Bu konseptte 6 tane ince dilim sashimi bir arada bulabilirsiniz.

P.F.-Chang-s_Dragon-Roll

Roll konusunda da efsanevi Dynamite Shrimp ile birlikte müthiş bir yaratıcılık ortaya konularak PF Chang’s Specialty tasarlanmış. Karides, ton balığı ve acı biber soslu bir rollun üzerinde Dynamite Shrimp ‘i görünce kendinizden geçiyorsunuz.

Sushi seçeneklerinde benim en hoşuma giden Kanikama, avokado, salatalık, susam taneleri, baharatlı ton balığından oluşan ve üzerine ince kırmızı biberlerin serpildiğimüthiş lezzetli acısı ile Dragon oldu. Acı seviyorsanız mutlaka denemenizi öneririm.

Tüm sushi mekanlarındaki ünlü California Roll da damağımda iz bırakan bir tattı. Bana kalırsa PF Chang’s sushi dünyasındaki açığı görerek güzel bir başlangıç yapmış. Eminim ki çok daha iyisini vaat ediyor olacaklar. Gidin ve deneyimleyin. Feedbacklerinizi mutlaka kendileri ile paylaşın. Dikkate alınacağından emin olabilirsiniz. Hele ki böyle hassas bir başlangıç döneminde…

pf changs

P.F. Chang’s Adres: Nispetiye Cad.  No:94 Etiler / İstanbul – 0212 358 6060

Görseller: P.F. Changs

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?