Pizza bizim için herhangi bir yiyecek değil. Öyle ki malzemesinden hamuruna her yediğim lokmadan keyif aldığımı hissetmeliyim. O yüzden en iyi pizzanın peşinde nereye olsa gidebiliriz. Neyseki burnumuz bizi çok da uzaklara götürmedi bu sefer. Teşvikiye’de hepinize tavsiye edebileceğim bir yer keşfettik!

PİZZERİA2

Pizzeria 14, Teşvikiye’de Amerikan Hastanesi’ne giderken köşede sessiz bir sokakta karşılıyor sizi, dışarıda 3 içeride 4-5 masalı kırmızı pötikareli masa örtüsüyle küçük İtalyan pizzacılarına göz kırpıyor.

PİZZERİA4

Sadece ambiyansı ile andırmıyor ama o İtalyan lokantalarını, pizzalarının lezzeti de gayet başarılı, tek eksik yanı sanırım saat 21.00’de kapatıyor olması, hatta bazen şarabımızı bile hızlıca içmek zorunda kalabiliyoruz. Fiyatlar gayet makul, pizzalar doyurucu. Önden gelen sürpriz aperatifi saymıyorum bile! :) Kısacası yüzünüz gülerek çıkıyorsunuz.

PİZZERİA3

Dediklerine göre,suflesi de gayet başarılıymış, ama ne yazık ki henüz tatmadım. Teşvikiye’de yorulup bir mola vermek isterseniz, uğrayın derim…

Pizzeria 14 Adres: Teşvikiye Mah. Güzelbahçe Sok. No:14A Şişli / İstanbul

pizzeria

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN