Olur da bir gün ben de bir mekan açarsam aynen böyle yapardım diyeceğim bir hizmet ve kalite anlayışı hakim Pizzeria Pera ’da. Bu sebeple Pera bölgesine demir atacak mekanlardan olacağa benziyor.

20140428_190753_1

Asmalı Mescit bölgesinde bildiğiniz mekanların yerinde zamanla başka mekanlar görebiliyorsunuz.Kimi mekanlar bölgeye demir atmışken kimileri ise tutunamayıp yerlerini başka isimlere teslim ediyorlar. Yakın zamanda açılmış, Asmalı sokaklarına şirinlik katmış bir pizzacı var artık burada; Pizzeria Pera.

20140428_190831_1

Son derece mütevazi bir mekan olan Pizzeria Pera‘nın işletmecisi ve aynı zamanda sahibi Ufuk Bey’in konuğu olduk geçtiğimiz haftalarda. Vedat Milor’un ardından bizi davet etmiş olması da bizler adına çok büyük incelik oldu. Hemen belirtmek isterim ki Ufuk Bey, İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümünün ilk mezunlarından ve bu zamana kadar profesyonel iş hayatına bakıldığında, uluslararası şirketlerde ve yurt dışında direktörlük, genel müdür yardımcılığı gibi son derece önemli pozisyonlarda görev almış seçkin bir mühendis. Ancak şimdilerde her şeyi bir kenara bırakıp son derece mütevazi mekanında iyi ürünler ile insanları mutlu etmeye karar vermiş. Hatta öyle ki, sizi kapıda karşılıyor, servisi ve sunumu dahi kendisi yapıyor. Daha önce bu kadar önemli pozisyonlarda görev yapmış son derede donanımlı bir beyefendinin sıfır ego ile mekanına gelen her müşteriyi aynı kalitede ağırlamasının beni çok etkilediğini söylemek isterim.

20140428_191622_1

Küçücük bir mekanda, minicik bir fırın ile çok güzel lezzetler yakalamışlar. Pizzalar tam benim sevdiğim gibi, kaliteli ve bol malzemenin yanında incecik ve çıtır hamurlu. Malzemelerin her biri birinci sınıf. Buna rağmen fiyatlar rakiplerinin çok çok altında. Ufuk Bey’in çok para kazanmak gibi bir derdi yok. “İnsanlar bir şarap açtırırken servet ödemesinler ve keyifle lezzetli bir pizzayı şarapları ile birlikte tüketebilsinler” diye ifade ediyor hizmet anlayışını bize. Bu da kaliteyi çok da ulaşılabilir hale getiriyor herkes için.

20140428_194801_1

Ben pizzalardan, Quadro Spanagioni, Pesto, Calzone Muratti ve Carni Misto’ya bayıldım. Suda mozerella dedikleri özel peynirleri de çok lezzetli ve finalde tiramisu ile bu lezzeti taçlandırmayı da ihmal etmeyin.

20140428_195723_1

Olur da bir gün ben de bir mekan açarsam aynen böyle yapardım diyeceğim bir hizmet ve kalite anlayışı hakim Pizzeria Pera ’da. Bu sebeple Pera bölgesine demir atacak mekanlardan olacağa benziyor. Dolayısıyla lütfen gidin ve Ufuk Bey ile tanışın, pizzalarının tadına bakın.

20140428_203243_1

Pizzeria Pera Adres: Asmalı Mescit Mah. Gönül Sok. No: 6 Beyoğlu / İstanbul – 0212 243 86 43

 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?