Özellikle İstanbul’daki rekabetçi şartlar ve yüksek kiralar ile bir mekanın uzun yıllar açık kaldığını pek göremeyiz. Bunun sayılı örneklerinden biri olan Pizzeria Pidos 2000 yılından bu yana aynı yerde aynı noktada.

IMG_5532-1440x802

Mekan isminde pizza ve pideci algısı uyandırsa da aslında bir İtalyan. Mekanın dekorasyonunda mimar kullanılmamış. Örneğin duvardaki fotoğraflar Roma’da satılan bir takvimden alınarak kesilmiş ve duvara asılmış. Pizza fırını ise İtalya’dan getirtilmiş. En ilginç taraflarından biri ise personel. İçeri girince fark ediyorsunuz ki personellerin hemen hepsi orta yaşlı ve haliyle gayet deneyimli. Sebebi ise aynı personellerin en az 10 yıldır aynı mekanda çalışıyor olması. Personel sadakati bu denli üst düzey oluyorsa müşteri memnuniyetini siz tahmin edin lütfen…

pizzeria pidos 1

Çeri domates, roka ve fesleğen sos ile servis edilen %100 Manda sütünden mozarellabir İtalyan mekanına yakışır bir başlangıç.

Melanzane ise patlıcan severler için bir şölen. İçindeki mozarella, domates sos ile odun fırınında pişiyor. Adına Polipo denen Portekiz usulü ahtapot ise kırmızı biber, soğan ve sarımsak ile sunuluyor. Ilık keçi peyniri ise avokado ile birlikte geliyor.

pizzeria pidos 2

Esas duruşa geçelim. Pizzalardan ise zucchini, füme, dört peyniri aynı anda tatmış oldum. Bu üçü arasında seçtiğim pizza ise dört peynirli oldu.

pizzeria pidos 3

İyi bir etçi olduğum için antrikot konusunda çok iddialı olduklarını söyleyemeceğim. Zaten mekanın da böyle bir derdi yok. Biz süper et yaparız demiyorlar. Finalde baktığınızda gayet mutlu ayrılıyorsunuz mekandan.

pizzeria pidos 4

Napoleon, Tiramisu ve Karamelli Portakallı Profiterol ise daha iyilerini yemiş olmama rağmen benden ortalama üzeri puan aldı.

pizzeria pidos 5

Buraya gittiğinizde zengin içerikli olan bir şarküteri tabağının yanına bir şişe şarap açtırmanızı ardından ise pizzalardan seçmenizi önerebilirim. Mekan çok merkezi konumda olduğu için, İstiklal karçaşasından kaçma fırsatını burada yakalayabilirsiniz.

Yemeklerin hiçbiri için iddialı olduğunu söylemeyen mekan Gümüşsuyu’nda nispeten gizli kalmış ve kendi müdavimlerini yaratmış şirin bir mekan. Genellikle çok dolu ve bu sebeple rezervasyon şart gibi.

Pizzeria Pidos Adres: Gümüşsuyu Mah. İnönü Cad. Dünya Sağlık Sok. No:13 Beyoğlu / İstanbul – Tel: 0212 2494040

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?