Çeşme günlerinin üçüncüsündeyiz. Alaçatı kokan bir yere gitmek istiyorum akşam. Böyle fazla kalabalık olmasın, bahçe içi olsun, beyaz masaları olsun, çok lezzetli mezeler yiyeyim, güzel müzikler çalsın ve ben güzel anılar biriktirdiğim bir akşam daha yaşamış olayım şu hayatta…

Pla'Ce Alaçatı

Pla’Ce Alaçatı

Sabah 1 senedir hayalini kurduğum Demlik Kahvaltı Evi’nde kahvaltı yapıyoruz, o karadut reçelli peynir tabağı geçen yıl kadar gönlümü fethetmiyor ama yine de mutluyum. Bahçede yapılan uzun ve güzel kahvaltıların sadece kendisi mutluluk sebebi çünkü. Kahvaltıdan sonra arkadaşım Alaçatı çarşıyı dolaşmak istiyor. Zamanlamayı biraz yanlış tutup öğle sıcağında sokaklarda dolaşıyoruz, fotoğraf çekiyoruz. Tam o sırada bir Vespa görüp yanaşıyorum, hem sokağa hem sarkan çiçeğe çok yakışmış, fotoğraf çekmem lazım. Vespa’nın yanına giderken hemen önünde durduğu mekana göz atıyorum. Ve evet akşam için istediğim yer tam da böyle bir yer!

Hemen rezervasyon yaptırıyoruz, sonrasında foursquare yorumlarını okuyup heyecanlanıyoruz. Çünkü sufleyi çok severim ve her yorumda sufle övülmüş!

Akşam oluyor, biraz geç kalarak geliyoruz. Adı Pla’Ce. Sizi tanıştırmaktan zevk duyduğum bir isim. Logodaki CE, sahibi Ceyda Hanım’ın isminden geliyor, Ceyda Hanım da ‘Kıskanılan Hayatlar-3’ isimli kahramanımız oluyor. (Diğer ikisi başka bir yazı konusu olsun.) Ceyda Hanım, ben ve gruptan diğer 3 kişi gibi bir mühendis. Ama hayalini gerçekleştirmiş bir mühendis. Pla’Ce, Nisan 2013’te kapılarını açmış mezeleri mükemmel olan, Sezen Aksu- İncesaz seviyorsanız müzikleri ile sizi mest eden bir mekan.

Pla'Ce Alaçatı

Kendini meze-balık olarak konumlandıran Pla’Ce Alaçatı’da o kadar çok meze yedik ki ana yemeğe geçemedik. İsmail Usta’dan bir dahaki sefer için tuzda balık sözü aldık ama :) Köpoğlu, cevizli kurutulmuş domates ezmesi, üçüncü tabağı söylediğimiz deniz börülcesine bayıldık. Ahtapot ızgara, kalamar, rokalı salata ve diğer yediğimiz her şey müthişti.

Pla'Ce Alaçatı

Giderseniz bence sokaktaki masaları değil bahçede bir masa tercih edin. Müşteri memnuniyeti demeye dilim varmıyor, samimiyet nasıl olur gerçekten hissettiğiniz bir yer Pla’Ce Alaçatı. Tek eksikleri Sezen Aksu- Çocuklar Gibi playlistte yoktu, o bizi biraz üzdü :)

Pla'Ce Alaçatı Adres

Pla’Ce Alaçatı Adres: Tokoğlu Mah. 1044 Sok. No.4 Alaçatı / İzmir
Telefon: +90 (232) 716 86 26

http://www.place.com.tr/

Fotoğraflar: http://www.place.com.tr/

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

  1. Ben burayı çok sevdim ve merak ettim! Deniz börülcesi yorumu ile hemen kalbimi fethetti zaten :)
    Dün Tomurcuk’un yazısı bugün senin yazını okuyunca fark ettim Alaçatı’yı çok özledim!
    Eline sağlık :)

  2. Benim 3 lezzet durağına bir de seninkini eklemek için bir çeşme tatili daha gerekli şimdi, hay allah! =)