Gelin bir varsayımda bulunalım, theMagger.com’a girdiğinize ve seyahat başlıklı bu yazıya tıkladığınıza göre keşfetmeye en az bizim kadar bayıldığınızı anlıyoruz. Doğru mu? Peki keşfetmek ve seyahat, gözümüzü kapatıp üzerine hiç düşünmeden daldığımız maceralar mıdır? Bizce değil. Keşif duygusunun kardeşiyle tanıştıralım sizi: güven! Güven, deneyim ve konforun olmadığı ortamda merak duygusu odayı yavaşça terk eder. Dikkat edin, deneyimli gezginler ve seyahat tutkunlarının çok rahat ve gerginlikten uzak görünmelerinin en önemli sebebi, her şeyi önceden planlamış olmalarıdır. Bu sayede tatilin tadını çıkarır, istenmeyen sürprizlerle karşılaşmazlar. Onlarla beraber keşfetmek de bu yüzden çok daha keyiflidir. Biz de yanımıza epey deneyimli ve müşteri memnuniyetinde birinciliğin sahibi* Setur’u, güvenli tatil arkadaşımız seçerek bir seyahatin olmazsa olmazlarını sizin için inceledik. Hadi birlikte göz atıp tatil öncesi her şeyimiz tamam mı bir bakalım:

youtube play youtube play

Önce Güven.

Setur’un son reklam filminde trajikomik bir bölüm var. Sahnede Salih Bademci’ye set arkadaşı gelip

“Bir firmayla Bodrum’a gidecektik, bodrum katına gittik” diyor. Bu tarz olaylar benim başıma gelmez dediğinizi duyar gibiyiz, maalesef özellikle erken rezervasyon fırsatı heyecanı ile böyle istenmeyen sürprizlerle karşılaşma ihtimalimiz sandığımız kadar uzak değil… Seyahatini önceden planlayan ve ne istediğini bilen gezginlerdenseniz dikkat etmeniz gereken ilk konu güven duyduğunuz bir marka ile anlaşmak olacaktır. 3 yıl üst üste müşteri memnuniyeti konusunda kesintisiz lider konumunda* bulunan Setur gibi markalarla, enerjinizi yalnızca bavul hazırlama gibi konulara saklayabilirsiniz!

https://www.instagram.com/p/CoMfDn8MKar/

Erken Rezervasyon Fırsatlarını Yakalamak.

Tatili şimdiden hayal etmenin ve umutla dolmanın en kestirme yolu sanıyoruz ki erken rezervasyon fırsatlarından geçiyor. Müdavimi olduğunuz bir şehir veya daha önce hiç gitmediğiniz halde bu yaz için aklınıza koyduğunuz o beldeyle şimdiden bağ kurmak ve bunu olabilecek en ekonomik şekilde yapmak için yavaş yavaş başlayan fırsatları takip etmenizi öneririz.

Örneğin, Setur ile yapacağınız erken rezervasyonlarda ödemenin sadece %1’ini şimdi, kalanını tatilden önce ödeme ayrıcalığı bulunuyor! Bu ayrıcalığın şu an sektörde bir tek Setur tarafından sağlandığını da belirtelim. %50’ye varan indirimler de birden fazla tatil planlama fikrini parlatıyor. Yakaladığınız avantajla tek seyahat için ayırdığınız bütçe ile iki veya daha fazla seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Neden olmasın?

“Ya iptal etmem gerekirse?”

Özellikle erken rezervasyon döneminde akıllardaki en önemli soru: “Ya iptal etmem gerekirse?”

Tatil fikrinin huzur ve mutluluk vermesi gerekirken, önceden planlandığı için gerginlik yaratması hiç istediğimiz bir duygu değil. Bu yüzden fırsatları incelerken, iptal etmeniz durumunda hiçbir kayıp yaşamayacağınızdan emin olmaya çalışın. Sonuçta planlar değişebilir, yeter ki tadınız kaçmasın. Setur’un kesintisiz para iadesi güvencesi bu konuda da içimizi çok rahatlatıyor.  

Güvenlik, esneklik, fırsatları yakalamak gibi tatil öncesinde çok az vakit ayırarak çözebileceğiniz konuları hallettikten sonra geriye sadece keşif, merak ve keyif kısımları kalıyor.

O duyguları ise tatile saklıyoruz, yani en sevdiğimiz yere. Daha önce konaklayıp müthiş eğlendiğiniz o harika otele bu sene %50’ye varan indirimle ve Setur güvencesiyle gideceğinizi şimdiden hayal edebiliyor musunuz? Ya da ilk defa keşfedeceğiniz o kıyı şehrindeki sahil yürüyüşünde ödemeye veya rezervasyona dair hiçbir şey düşünmeyeceğinizi?

Anda kalmanın yazlık versiyonu olan “tatilde kalma” halini yaşamak için şimdiden sabırsızlanıyoruz! Siz de aynı fikirdeyseniz planlamaya hemen başlayabilirsiniz!

* Müşteri memnuniyetinde sektör birinciliği, bağımsız araştırma şirketi SIA Insight’ın Eylül-Ekim 2022 döneminde 1.507 katılımcı ile, kantitatif araştırma yöntemleri kullanılarak 9 turizm acentesi üzerinden değerlendirilen müşteri memnuniyet araştırmasının toplam memnuniyet endeksi sonucuna göredir. Bu sonuca göre Setur, 2020 yılından bu yana üç yıldır müşteri memnuniyetinde kesintisiz lider konumda yer almaktadır.