Beşiktaş’taki Şair Leyla Bistro’yu bilirsiniz. Kafe Pi kültüründen gelmiş, uzun yıllar alkollü kokteyller ile uğraşmış, kendi isimlerini verdikleri pek çok özel kokteyller yaratmış dahiyane iki kardeşin yarattığı markanın Sortie’deki hali Poeta Leila Tapas & Wine.

aIMG_3339

Pub-Bistro kültüründen yola çıkıp çok iddialı bir fine-dinining konseptine dönüşmüş bir mekan burası. Sortie atmosferinin tam ortasında, kendine has Endülüs Bahçesi tasarımı ile klasik bir restorancılığın aksine premium hizmet ve ürün kalitesi ile yola çıkmış bir yer. Haliyle kendileri gibi premium müşterilerin yani bu kalitenin farkına varacak müşterilerin gelerek deneyimlemesi gereken bir yer. Çünkü sunulan şeyler özel. İspanyol kültürünün o efsanevi tapasının en iyi örneği olduğu konusunda çok iddialılar. Ancak ben bu kez yine bir o kadar iddialı oldukları kokteyllerini deneyimlemek için gittim.

aIMG_3351

Fotoğrafta kırmızı olarak gördüğünüz kokteylin adı “Leila”. İçinde Jagermeister, taze çilek püresi, lime ve özel bir karışımın olduğu, hafif yazlık bir kokteyl. Fiyatı 30 TL.

aIMG_3361

Salatalıkların muhteşem bir şovu olarak gördüğünüz kokteyl ise “Tzatziki” yani cacık. Milli içkinin rakı yerine ayran olması esprisi ile ortaya çıkan bol alkollü bir kokteyl. İçinde Cin, taze fesleğen, salatalık, lime ve yine özel bir karışımın olduğu bir içecek.

aIMG_3370

Sanki içinize alkollü bir salatalık çekiyormuşsunuz hissiyatı veriyor. Fiyatı 30 TL. Benim çok hoşuma gitti.

aIMG_3376

Diğer fotoğraftaki ananaslı olan kokteyl ise “Pineapple Kiss”. Ben gerçekten pineapple kiss’in dudaklarımdan öperek beni tavladığını düşünüyorum. Tekila, taze ananas suyunun dövülmüş antep fıstığına bulanmış bardakta servis edilen bir kokteyl. Yine fiyatı 30 TL.

Onca kokteyl deneyimlediğimiz mekanlar ile kıyasladığımızda gayet ulaşılabilir fiyatlar ile çok hakkını veren bir lezzet ve sunum ile karşı karşıya olduğumuzu söyleyebilirim. Bu güzel kokteyllerden mahrum kalmamak adına, Sortie’den sonra kış aylarında da gidebileceğimiz bir mekan olmasını umut ederim.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN