İnsan bazen içinde bulunduğu anın duygusunu notalara dökmek istiyor. Hissettiği şeye anlam katacak, onu daha da zenginleştirecek bir şey arıyor… Bir fon müziği arıyor! Ana anlam katan, hayatlarımızın fon müziği olan o şarkılara dilediğimiz yerde ulaşmamızı sağlayan müzik uygulamaları, bu yüzden bizim için bu kadar önemli!

İşte, telefonumdan eksik olmayan müzik uygulamaları:

Spotify-Radio-iOSl-640x435

Spotify

İnsan, ruh haline göre dünyayı kendine göre yorumlayıp, iç dünyasının prodüktörlüğünde kendi remix’ini yaratıyor. Spotify, yaratacağınız tüm hikayelerin müziklerini yapmayı kendine borç bildiği için siz nasıl hissediyorsanız hissedin, kendisi bu hisse uygun bir  fon müziği bulacaktır. İçten gelen duygulara tercüman olan, hisleri müziğe dönüştüren Spotify; listeleri ve zengin içeriği ile telefonumda gerçekten sağlam bir yer edinmiş durumda.

di

DI

Kuş sütünün bile eksik olmadığı bir masaya oturmak ya da doğum gününde hediye paketlerine bakıp önce hangisinden başlayacağını bilememek… İşte DI’ı indirip birçok elektronik müzik alt türü için özel olarak oluşturulmuş tüm o kanalları gördüğünüzde de buna benzer şeyler hissedeceksiniz! Tek kusuru(!) bonkörlüğü olan uygulama sayesinde dinleyecek şarkı bulamama gibi bir derdiniz olmayacak, kanalı seçtiğiniz anda şefin tavsiyesi kulağınıza servis edildiği için size sadece afiyetle tüketmek kalacak. Yarasın!

shazam

Shazam

Shazam; sağda solda duyduğunuz ve kimin nesi olduğunu bir türlü çıkaramadığınız o şarkıları bulmanızı sağlayan, şahane bir uygulama. Ben, çalan şarkıyı bulamadığımda komşunun çocuğu misafirliğe gelmiş de o en sevdiğim plağı çizmiş gibi üzülen insanım! Benim gibi bu tarz konularda hassas olanlar, çalan şarkıyı bulamadığında içi içini yiyenler hiç düşünmesin, bir an evvel can simidi niyetine sarılsın bu uygulamaya.

deezer

Deezer

Her müzik zevkine uygun şarkılarla dolu radyo kanalları, “Keşfetsen sen de çok seversin” şarkıcılarına sahip listeler ve kulaklara bayram ettiren ses kalitesi ile Deezer, telefonlardan eksik edilmemesi gereken müzik uygulamalarının başında geliyor. Hatta, şu an “Eksik bir şey mi var?” diye kendinize soruyorsanız bunun sebeplerinden biri de kendisi olabilir.

soundcloud app

Soundcloud

Rammstein ile Barış Manço’yu, Müslüm Gürses ile Pink Floyd’u buluşturan sıradışı mix’lerin cirit attığı soundcloud, elektronik müzik tutkunlarının telefonundan eksik etmemesi gereken platformların başında geliyor. Güzel müzik dinlemek isteyenler, Soundcloud’a bir adım atsınlar; güzel müzik, karşılık olarak onlara doğru on adım atacaktır!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN