Keyif’in haftanın günlerindeki karşılığı Pazar olsa gerek. Önceleri geç uyanırdım; kahve, kahvaltı, gazete, dergi derken akşamüzeri olurdu. O saatlerde pazartesi sendromu bende ilk semptomlarını göstermeye başlardı ki gün orada bir yerde noktalanırdı zaten. Elbette bu hale dur dedim; keyifli bir pazar gününden notlarımı da aşağıya ekledim.

Tamirane

Bilgi Üniversitesi Santralistanbul kampüsü bir pazar günü sabahtan akşama kadar takılıp sıkılmayacağınız her alanı barındırıyor. Sabah koşunuzu burada yapabilir, kahvenizi yudumlarken çimenlere ayaklarınızı uzatıp kafanızı dinleyebilirsiniz ama asıl mesele Tamirane’de bitiyor. Tamirane menü, dekorasyon ve ortam kategorilerinde tüm puanları toplamakla kalmıyor. Mekanda her pazar Morning Jazz Sessions başlığında saat 15:00′te bir jazz grubu/sanatçısı yer alıyor. Geç kalınmış enfes serpme kahvaltıya jazz eşlik edince keyif doruğa ulaşıyor.

Mutfakta 8 Hafta

Mutfakla ilgilenmek kimi zaman yemek yemek kadar lezzetli bir etkinlik alternatifi olabiliyor. Mutfak Sanatları Akademisi kendi mutfağının executive chef’i olmak isteyen tüm amatörlere sadece 8 haftada; çeşitli malzeme kullanımından dünya mutfağına, özel pişirme tekniklerinden sunuma kadar bu işin eğitimini veriyor. Okulda her amatörün kendine ait bir istasyonu oluyor ve amatörler her pazar sabah 10:00-14:00 arası burada deneylerini gerçekleştiriyorlar.

theMagger’dan “Okulun Mutfağı” café yazısı…

To Rome With Love

Woody Allen ve onun klasik, şehirlere aşık eden filmleri mevzularına hiç girmiyorum. Son filmini pazar akşamüzerini sendromlardan sıyırması adına öneriyorum. Hala izlememiş olanlara küçük tüyo vermem gerekirse aşk, dozunda mizahla birleşmiş; Roma sokakları ve Woody Allen’ın kendisinin de ufak bir rolle dahil olduğu Penélope Cruz, Roberto Benigni, Alison Pill, The Social Network’ten tanıdığımız Jesse Eisenberg’ten oluşan oyuncu kadrosu da bunlara eşlik etmiş.

msa.com.tr, tamirane.com, toromewithlove.com, instagram

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?