O zamanlar izlediğim çizgi filmler ve okuduğum çizgi romanların etkisiyle, ben de çoğu yaşıtım gibi tam bir Örümcek Adam fanatiğiydim. Peter Parker’ın yaşadığı maceralar sanki benim de başımdan geçiyordu. Daha sonra ise Batman, nispeten daha karanlık, daha duygusal ve karışık dünyasıyla ilgimi çekti… X-Men, Superman ve daha niceleri… Bugün biraz daha yaşlanmış olsak da, geçen o zaman diliminde bu kahramanlarla büyüdüğümüz, onların maceralarında kendimizden bir şey bularak veya kendimize bir şey katarak büyüdüğümüzü unutmamak lazım.

POW Caddebostan

İstanbul için hep dünyanın en önemli şehirlerinden biri diye bahsederiz. Moda akımları, spor dünyası, her gün gelişen yeme-icme kültürü ve eğlence hayatı anlamında gerek dünya ile yarışan, gerek kendine özgü iddiali mekanları her zaman öne çıkıyor İstanbul. Oysa ki, kişisel hobiler ve zevkler söz konusu olduğunda hem nitelik hem nicelik olarak sizi tatmin edecek mekan sayısı bu şehre yakışmayacak şekilde az. Bir pul koleksiyoncusu veya film posterleri sevdalısıysanız, İstanbul’da dünya kalitesinde hizmet sunan bir dükkan bulmanız pek kolay değil. Ne yazık ki, ticari kaygılar çoğu hobi mağazasının gelişmesini ve büyümesini engellemiş bugüne kadar…

POW Caddebostan

İşte POW Caddebostan, hani çizgi romanlarda en zor ve umudun olmadığı zamanda olduğu gibi, insanların yardımına koşan ve onlara elini uzatan bir kahraman gibi çıkageldi dünyamıza. Uzun zamandır Caddebostan’da çizgi roman dünyası ve hareketli figürler, hediyelikler adına bir mekanın açılacağını kulaktan kulağa duyuyorduk. Ve POW sonunda geçtiğimiz günlerde açıldı! Burayı, gidip kendi gözlerimizle görünce kendimizi gerçekten bir çizgi romanın içindeki büyük bir kahraman gibi hissettik… POW Caddebostan, çizgi roman meraklılarına, fantastik kurgu sevdalılarına, hareketli figür koleksiyoncularına ve hayal dünyası sinir tanımayan herkese ”yaş ve cinsiyet göz etmeksizin” bu duyguyu ve deneyimi hissettiriyor.


Caddebostan Kültü Merkezi’nin hemen karşısında olan mekan hem en sevdiğiniz kahramanlara ait bir hatıra alıp çıkabileceğiniz, en son yayınlanan birçok çizgi romanı bulabileceğiniz bir yer oldugu gibi, biraz soluklanmak ve keyif yapmak adına lattenizi içip “Batman” veya “Hulk” gibi kahramanların cupcakelerini de tadabileceğiniz de bir mekan…

Pow Caddebostan – Batman CupcakeMekanın sahipleri İstanbul gibi bir şehre yakışır kalite ve güzellikte iş çıkardıkları gibi, hayal dünyası sınır tanımayan 7’den 70’e herkesin ortak buluşma noktasını yaratmak istemişler. Lord of the Rings, Star Wars, Asteriks ve daha niceleri… Burada kız arkadaşınızın en beğendiği karakteri ona hediye alabilirsiniz veya erkek arkadaşınızın zamanında en sevdiği kahramanın pastasını da yaptırabilirsiniz.

Büyük bir çizgi roman sever olarak, POW Caddebostan son birçok yıldır bu şehirde beni en mutlu eden mekan oldu. Süper kahraman hobiniz yoksa bile çocukluğunuza geri dönmeniz için burayı tavsiye ediyorum! Bu ara tatlılardan “Cheesecake Brownie” daha önce tatmadığım bir lezzetteydi.

POW’da slogan olarak “The Hero in You” seçilmiş… Ben de yazımı ilk başta sorduğum soruyu biraz değiştirerek bitiriyorum:

“Siz aslında hangi kahramansınız?”

Pow Caddebostan: Caddebostan Mahallesi. Haldun Taner Sokak. Güneysu Apartmanı. No:12 Erenköy

Pow Caddebostan Telefon: 0216 386 00 16

1277534_610260708997055_25105101_o