65. Primetime Emmy Ödülleri’ne aday gösterilen yapımlar, 18 Temmuz Perşembe günü açıklanıyor! Aday listesini öğrenmeden önce, geçtiğimiz sezonun iddialı 5 drama ve 5 komedi dizisini hatırlatmak istedik.

Amerikan Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin Emmy Ödülleri olarak bilinen ödülleri, bu yıl 65. defa sahiplerini bulacak. Son yıllarda kalitesi ve bütçesi gittikçe artan Amerikan televizyon yapımları sayesinde, televizyon bir eğlence ve haber alma aracı dışında, en az sinema kadar önemli ve takip edilen bir sanata dönüştü. Zekice senaryolar, göz kamaştırıcı görsel efektler, tiyatro veya sinema kökenli ünlü oyuncuların başrolde oynadığı yapımlarla gerek drama ve komedi dizileri gerekse minidizi ve televizyon filmleri adayların açıklanacağı bu haftadan ödüllerin dağıtılacağı Eylül ayına dek bir kez daha büyük bir yarış içinde olacak.

Mini Paceman

1 Haziran 2012 ve 31 Mayıs 2013 tarihleri arasında Amerikan televizyonlarında yayınlanan diziler arasından seçilecek adayların duyurulmasından önce, geçtiğimiz sezonun iddialı drama ve komedi dizileriyle ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki galeriden ulaşabilirsiniz.

65. Primetime Emmy Ödülleri’nin adayları 18 Temmuz Perşembe günü açıklanacak, ödüller ise (bir kez daha) Neil Patrick Harris’in sunacağı törenle 22 Eylül gecesi sahiplerini bulacak.

Hazırlayan: Emre Eminoğlu

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?