Dolabınızda en çok neyin eksikliğini çekiyorsunuz? Bu soruya yanıt verirken genellikle kendimizi karmaşık cümleler kurarken buluyoruz. “Klasik ama modern”, “rahat ama şık”, “sportif ama derli toplu”… Bu beklentilerden doğan athleisure ile birlikte hayatımıza giren spor şıklık anlayışı, vintage şehir kulübü estetiğiyle buluşuyor ve karşımıza ‘tenniscore’ olarak çıkıyor.

Tenniscore’un olmazsa olmazları: A kesim elbiseler, pileli etekler, fonksiyonel crop-top’lar, şapkalar ve spor ayakkabılara eşlik eden yüksek çoraplar… Sosyal medyada yüzbinlerce kez kullanılan #tenniscore ifadesi sporun kendisinden ziyade sofistike bir stil algısıyla ilişkilendiriliyor. Lüks, zarafet ve tarzın vücut bulmuş hali olan bir spor olarak tenis, stiliyle de yıllarca sessiz lüksün sembolü haline gelirken; onu günlük yaşam için yeniden bu denli popüler kılan günlük rutinlerimizin hızına da ayak uydurabiliyor olması. Yani tenniscore bir yalnızca bir trendi değil bir yaşam stilini ifade ediyor.

İşte Penti de tüm bu arayışımızın farkında olacak ki 1970’den beri oyunun içerisinde yer alan ikonik marka Prince’den ilhamla, tenis şıklığının nostaljisine saygı duruşunda bulunuyor. Modayla sporun kesişim kümesini keşfediyor; tenis şıklığının vazgeçilmezine modern dokunuşlar ekleyen bir koleksiyonla karşımıza çıkıyor. Böylece de stil ilhamını bu kez Prince’in Andre Agassi, Maria, Sharapova, Jimmi Connors ve Martina Navratoliva gibi sporun önde gelen isimlerinde aramaya davet ediyor!

Maria, Sharapova ve Serena Williams gibi gerçek rol modellerden ilhamla tenis stilinin tarihine baktığımızda fonksiyonel giyinmenin sıkıcı olmak anlamına gelmediğini bir kez daha görüyoruz. Tenis kortunda moda yapılan işin önemli bir parçasına ve hatta bir kişisel ifade aracına dönüşüyor! Serena Williams’ın stilisti Kesha McLeod da dediği gibi: “Onun giydiği şeyler bizim de günlük hayatta giymek istediklerimiz. Stilinin etkisi kortun dışına taşıyor.” Gerçekten de sürekli devinim halindeki rutinlerimiz aslında sporcularınkine benzer bir disiplini beraberinde getiriyor. Evden ofise, ofisten spora, spordan sosyalleşmeye ve yeniden eve… Durum böyleyken tıpkı sporcularınki gibi hareket kabiliyeti ve adaptasyon gücü yüksek kıyafetlerden oluşan gardıroplara ihtiyaç duyuyoruz.

Tam da bu motivasyonla yola çıkan Penti x Prince koleksiyonu, her bir parçadaki detayları bu özgürlüğü sağlayacak şekilde, özenle tasarlıyor. Tenis kortlarının renklerinde ilham alan Penti x Prince koleksiyondaki eteklerin her birinde şort bulunuyor. Üstelik özellikle kadın kıyafetlerinde yıllardır eksikliğini hissettiğimiz geniş ceplere de yer veriyor! Son olarak koleksiyon için tercih edilen havlu kumaşlar yüksek emicilik ve çabuk kuruma özellikleriyle günlük yaşamın ritmine uyum sağlıyor. O halde sizi bahar stilinize ‘tenniscore’ dokunuşları eklemek için Penti x Prince koleksiyonuna göz atmak üzere buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Penti