İzmir’i bilenler bilir; kahvaltı denince akla Kordon’da deniz havası alarak ya da Çiçekliköy, Urla gibi yerlerde doğa içerisinde kahvaltı yapmak gelirdi. Ama yeni yeni mekanlar açıldıkça bu gelenek biraz değişti. Bostanlı’da yeni açılan Proof Breakfast & Brunch da bu gelenekleri toptan değiştirecek gibi. 

Proof Breakfast & Brunch
Proof Breakfast & Brunch | Fotoğraf: Instagram / @proof_breakfast

Konum

Proof’un kapısından girdiğiniz anda turuncu doğramalar dikkat çekiyor. Daha sonra içine girdikçe ne kadar da büyük ve ferah bir mekan diyorsunuz. Kahvaltı gibi rahat rahat yapılması gereken bir aktivitenin böyle bir ortamda gerçekleşmesi gerçekten insana huzur veriyor. Mekandaki ahşap detayların ve çeşit çeşit bitkinin olduğu bir ortamda olmak tabii ki de huzur verir değil mi? 

Proof Breakfast & Brunch, gerçekten büyük emek ve bilgi birikimleriyle kurgulanmış. Ürünlerini en iyi yerlerden tedarik etmek için ekip tüm Türkiye’yi 2 kere il il gezmiş. Tabii bu da menüdeki çeşitlerin lezzetlerine yansımış. Başarılı mutfak ve servis ekibiyle de lezzetler mükemmelleşmiş.

Proof Breakfast & Brunch
Proof Breakfast & Brunch | Fotoğraf: Cansın Arda

Pancake’ler, brioche ekmeğinden yapılan Fransız tostları, İzmir’de pek de bulunmayan smoothie kaseleri ve bagel’lar, ekşi maya ekmekle yaptıkları ekmek üstüler, krepler ve daha geniş seçenekler sevenler için de ev kahvaltısıyla şefin kahvaltısı gibi seçenekler arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. 

Özellikle serpme kahvaltı tarzında kahvaltılardaki kalitesiz ürünlerden muzdarip biri olarak bu kahvaltıdaki çeşitler ve bu çeşitlerin kalitelerinin taktire şayan olduğunu söyleyebilirim. Yedi bölgeden çeşit çeşit ürünler bulunuyor ev kahvaltısında; peynir çeşitleri, zeytin çeşitleri, söğüş tabağı, reçel çeşitleri, kuru domates, Antep fıstığı ezmesi, petek bal & kaymak, kahvaltılık sos, poşe yumurta, patates kızartması (ev yapımı), tereyağı, kardut & lor, ev yapımı şekersiz fındık ezmesi, haşhaş ezmesi, pişi ve termos çay… Ev kahvaltısının ,ki kişiyi yeterince tatmin eden bir kahvaltı seçeneği olduğunu da söyleyebilirim.

Fındık Ezmeli Fransız Tostu
Fındık Ezmeli Fransız Tostu | Fotoğraf: Cansın Arda

New York, Berlin, Milano, Amsterdam gibi şehirlerdeki ekmek üstü ya da bagel’la yapılan kahvaltı çeşitlerini tatmak istiyorsanız Proof Breakfast & Brunch tam da size göre!

Kapak fotoğrafı: Cansın Arda

İlginizi çekebilir: Larissa Bapuçoğlu’ndan İzmir Mekan Önerileri