Atölye sonrası en salaş halimle “hmm otelde bu kılıkla bir şeyler içsem ne tepki verirler acaba…” diye aklımdan geçirirken bir anda içeride buldum kendimi. Öylesine sıcak karşılandım ki inanamadım çünkü otellerdeki klasik personel imajını yakıştırmıştım girmeden önce. Burnu havada, otelin sahibiymiş gibi davranan bir düzine insan… Çoğu oteldeki personel profili böyle.

Girdikten sonra alt kata inme kararı aldım. Sanatçı birisi olarak mekan beni direkt çekti.

IMG_4936

1901 Public Hotel Cafe&Bistro -1. Kat, Mahzen

IMG_4935

1901 Public Hotel Cafe&Bistro -1. Kat, Bar

1901’de konsolosluk olarak inşa edilen bu bina otel olduktan sonra dönemin Mısır prenseslerinden birini ağırlamış oluşu da otelin bir hikayesi.

Öylesine güzel klasik bir yapıyı modern bir çizgiyle revize eden iç mimarın çıkardığı iş çok takdir edilesi!

IMG_4934

IMG_4928

Bu denli güzel bir mekana kafamda tasarladığım fiyatlar menü geldiği vakit puf olup gitti, niye derseniz öylesine uygun fiyatlı ki…

Menülere konulan suluboya illüstrasyonlar çok güzeldi. İnce düşünülmüştü.

IMG_4929

Menü içeriğine gelecek olursam A La Carte menüsü oldukça ilgimi çekti. Kulağa oldukça lezzetli geliyorlardı. O gün kokteylleri ve bar menüsünden hamburger denedim.

Otel Kalıplarını Yıkan Genç, Dinamik Bir Mekan: The Public Hotel 1901 Cafe & Bistro

1901 Signature kokteylleri başarılı. Ama tam not mu hayır. Bar menüsüne gelirsek o kısım tam not işte. Bar menüsünden sipariş ettiğim şey hamburger olunca açıkcası ekmek arası yağlı kömür bekledim. Çünkü son zamanlarda yediğim tüm burgerler hayal kırıklığı çıkmıştı. Hamburger geldiği vakit inanamadım oldukça salt, ölçülü malzemeli, köftesi çok pişmiş olmasına rağmen sulu! Beklediğin oldukça üstünde çıkan hamburgerden çok memnun kaldım.

IMG_4926

 

IMG_4932

Ayrıca 1901’in “yiyecek ve içecek müdürü” Yasin Bey çok ilgiliydi. Müşteri memnuniyetini had safhada önemsiyor, otelle ilgili yorumları, önerileri vs her şeyi sosyal medyadan pek aktif şekilde takip ediyor. Olabildiğince müşterilere adlarıyla hitap etmeye çalışan Yasin Bey bu konuda şöyle diyor: “Sizin mekanınız gibi hissedin!”

Öylesine güzel bir söz ki otel ağırlığını yıkıp daha genç işi, daha dinamik, daha samimi bir ortam yaratmışlar!

Kesinlikle tavsiye ediyorum!

The Public Hotel – 1901 Cafe & Bistro Adres: Kuloğlu Mah. Turnacıbaşı Cad. No:1 İstiklal Cad. Beyoğlu / İstanbul