Geçtiğimiz sabah, uzun süredir gitmek isteyip bir türlü yolumu düşüremediğim Kuzguncuk’ta buldum kendimi. Pulat Çiftliği’nde enfes bir kahvaltı yaptım. Şık bir cafe ve lezzetli yemeklerden çok daha derin ve hoş bir hikayesi olduğunu sonradan öğrendim.

Konum

image3
Pulat Çiftliği, Kuzguncuk

Bir Kuzguncuk klasiği olarak, sokaklara dalıp yürümek ve etrafı seyirden fazlası vardı o gün benim için. Pulat Çiftliği’ni internetten incelemiş ve bahsi geçen doğal ürünleri tatmak için sabırsızlanıyordum. Sokağı gören bir masaya yerleşip, kahvaltı tabağı, yumurta, sucuk, taze kaşar ve pazıdan oluşan çıtır yufka ve muzlu yulaflı pancake siparişi verdik arkadaşımla. Sonrası malum, arkadaşımla birbirimize bakıp, iyi ki buradayız deyişimiz ve lezzetler karşısındaki şaşkınlığımız…

image214
Pulat Çiftliği, Kuzguncuk

Hepsinden önce söylemeliyim ki, Pulat Çiftliği mekan olarak çok şık, ilk katında çiftlikte üretilmiş olan doğal ürünler sergileniyor ve satılıyor, aynı zamanda buradaki masalardan birine oturup sokağın nabzını tutabiliyorsunuz. İkinci katta ise özel etkinliklerin yapıldığı geniş bir paylaşım masası mevcut. Atmosfer gerçekten keyifli ve sıcak. Üstelik Pulat Çiftliği’nin özel de bir hikayesi var. Bunu duvardaki yazıdan da anlayabiliyoruz. Sıcacık bir baba kız hikayesi eşlikçi bu keyifli yere. Silivri’deki aile çiftliklerinden gelen taze yumurta, süt, meyve ve sebze gibi ürünler, organik ve doğal yiyecekler burada bulabilecekleriniz arasında. Özellikle reçeller ve sebzelerden yapılan soslar iştah açıcı ve eve götürülesi. Her şeyin en doğalını bulabileceğiniz bu mekanda, menüde kahvaltılık farklı seçenekler, tostlar, pizzalar, makarnalar, et ve salatalar var. Özellikle söylemeliyim çıtır yufka enfes bir kahvaltılık çeşit. Pancake de son zamanlarda yediklerim arasında en iyisi!

image11
Pulat Çiftliği, Kuzguncuk

Bu arada bahsettiğim taptaze ürünlere internetten de ulaşabiliyorsunuz. Zaten sitelerine girip, Pulat Çiftliği’nin hikayesini görmenizi isterim, oldukça etkileyici. Gidilesi, görülesi bir yer!

Pulat Çiftliği Adres: Kuzguncuk Mah. Kuzguncuk Gazhanesi Sok. No:61 Üsküdar/İstanbul