Tünel Meydan’ından Galata Kulesine doğru inerken ki yokuşta, solda küçük bir restoran vardır. Taş duvarlar, eski tavan ve birkaç masadan oluşan restoranın içindeki hava büyüleyicidir. Restoranın adı ise İstanbul’da İspanyol rüzgarları estiren Que Tal’dir…

Que Tal, bir tapas bar. İspanya’da çıkan bu ufak porsiyonlarda hazırlanan çeşit çeşit mezeler 2010 senesinden beri İstanbul’da.

Sizlere şiddetle tavsiye edeceğim birkaç tapas var. Gazpachio, Pancar soslu humus, Asma yaprağında sardalya, Sarımsaklı karides, Soğuk tapas tabağı, Empanada. Tabii bunların yanında birbirinden değişik içkileri de unutmamak lazım. İspanyolların klasik vazgecilmezi Sangria’dan masaya bir sürahi söylemek şart. Sangria istemezseniz tavsiye edebileceğim başka bir içki ise ‘50 Spicy’. Bloody Mary ve vodka sevenler, 50 Spicy içince biraz şaşıracak çünkü bunun içinde bir de bal ve biber bulunuyor.

Latin jazz, chill out ve lounge tarzı müzikler ile, insan bir oturdumu bir daha kalkmak istemiyor. İşte tam burada, rezarvasyon devreye giriyor. Rezervasyonsuz sakın gitmeyin, yer bulması çok zor! Bu arada unutmadan, iş çıkışı happy hourlar Que Tal’de harika oluyor.

Adres: Tünel İlk Belediye Caddesi No: 5/A Beyoğlu / İstanbul

Telefon: 0212 244 41 40

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN