Biz ne zaman şehrin hızına kendimizi bırakıp bir konserden başka bir etkinliğe doğru koşar olsak sevdiklerimizle buluşurken de bizim hızımıza yetişebilen seçenekler ararız. İş çıkışı arkadaşlarımızla buluşurken veya koşuşturmaktan yorulduğumuz zaman bir nefes almak istediğimizde bizim gözlerimiz hemen menüde eşlikçileri aramaya başlar. Artık her ev buluşmasında Somer Sivrioğlu’nun Mısır Kaburgası’ndan gittiğimiz atölyelerde öğrendiğimiz tapas’lara kadar farklı lezzetler hazırlarken şehirdeki eşlikçilerden de beklentilerimiz artmaya başladı. Siz de bizim gibi sevdiklerinizle buluşurken sohbetinize eşlik edenleri arıyorsanız, aşağıya müdavimi olduğumuz atıştırmalık mekânlarını bırakıyoruz.

İstanbul’da En Sevdiğimiz Eşlikçiler

Dab Pub, Pera

Şehrin her semtinin farklı bir ruhu olsa da eminim hepimizin anlatılmaya en değer anılarının çoğu Beyoğlu’nda gerçekleşmiştir. Gülerek anlatmaya başladığımız anılarının başlangıç noktalarından biri olan Dab Pub; şehirde pub kültürünü en geleneksel yaşadığımız yerlerden. Özellikle sizin hızınıza yetişen bir mekan arayışında olduğunuz zamanlarda burayı denemenizi öneririz. Lokal müzik gruplarını keşfederken bavyeralarımızın yanına ise mini burgerlerden paylaşımlık bar sepetlerine kadar geleneksel ve kopamadığımız lezzetler eşlik ediyor.

Draft Pub İstanbul

Şehrin ödüllü hamburger duraklarından Draft Pub, ayrıca beş farklı şubesi ile nerede olursak olalım çat kapı uğrayabildiğimiz bir mekan. Yan masamızda kahkahalar atan keyfi bol arkadaş gruplarından kendimizi bir festivaldeymişiz gibi hissettiğimiz dekoruna kadar beş şubesi içinden bizim favorimiz Ataşehir’deki kış bahçesi. Menüsünde çoğunlukla geleneksel Türkiye reçeteleri dünya mutfağından tatlar ile harmanlanırken bize eşlik etmesini en çok sevdiklerimiz; içli köfteden alınan ilham ile Barcelona topları ve paçanga kroket.

Zeytin Kafe Bar

Ruhumuzu dinlendirmek istediğimizde arka bahçesindeki ağaçların altına kurulduğumuz masaları ile Kadıköy’ün ortasında bize bir sayfiye hissi yaşatan Zeytin, bizim için en vazgeçilmez adreslerden. Her beslenme şekline hitap eden menüsü ile herkesin hemfikir olduğu paylaşımlıkları hızlıca bulabildiğimiz Zeytin’de bizim favorimiz, paçanga böreğinden çıtır tavuk toplarına aradığımız tüm lezzetleri içeren atıştırmalık tabağı.

Thales Cafe Bar

Artık bir rutinimiz hâline gelen duraklarımızdan Thales’in Beyoğlu, Beşiktaş ve Kadıköy olmak üzere en sevdiğimiz semtlerde üç farklı şubesi bulunuyor. Düzenlediği etkinlikler ve yan masada denk geldiğimiz okul arkadaşlarımız ile bizi özlemini duyduğumuz günlere keyifli bir şekilde götüren Thales, ayrıca farklı dünya mutfaklarından birleştirdiği menüsü ile farklılık arayışımızı da karşılıyor. Thales’te nostaljik yolculuklara çıkarken bize eşlik etmesini sevdiklerimiz ise sebzeli nachos ve risotto kroket.