“Hadi bugün Kadıköy’e geçelim, Rafine’ye gider nefis bir demleme kahve içerken, biraz dergi karıştırırız, bu esnada da duvardaki Sylvester Stallone bize eşlik eder” deyişimiz 2015 yılında başlamıştı. Her gittiğimizde farklı bir çekirdek deneyerek yağmurlu bir günde kapısının önüne oturup geleni geçeni izlediğimiz günleri, güneşli sıcacık bir yaz gününde dükkanın önüne atılı küçük masalardan birine yerleşip, kendimizi uzun sohbetlere kaptırdığımız günler izledi ve Zeplin’in tam karşısına konumlanmış miniş kahve barı 2018’in Temmuz ayında yeni yerine, İrma Butik’in tam karşısındaki üç katlı binasına taşındı.

Konum

Kadıköy'ün Kahve Barı Artık Yeni Yerinde: Rafine Espresso Bar
Rafine Espresso Bar

Artık bir kahve barı olmaktan çıkıp, Kadıköy’ün tartışmasız en iyi demleme kahvesini içerken bilgisayarımızla oturup çalışabileceğimiz ya da kitap okuyabileceğimiz bir mekana dönüşerek benim gönlüme artı puanlar eklemeyi başaran Rafine Espresso Bar hafta içi 07.00-21.00, hafta sonları ise 09.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Şu an sadece giriş katı hizmete açılmış olsa da ikinci kat da hizmete açılacak ilerleyen günlerde.

Rafine Espresso Bar yeni yerinde
Rafine Espresso Bar

Eski yerinde dışarıda oturup geleni geçeni izlemeyi çok özlerim diye düşünmeden edemesem de tatlı ve keklerinin çeşitlendiği menüsüne hafta sonları kahvaltı, Eylül sonu itibariyle de öğle yemekleri ekleyeceklerini duyduğumda bu özlemin yerini dolduracaklarını hemen anladım diyebilirim.

Paris Brest mutlaka denenmeli
Rafine Espresso Bar

Yolunuz Kadıköy’e düşerse ve hala daha burayı deneyimlemediyseniz mutlaka uğrayıp paris brest ve limonlu keki eşliğinde nefis bir Cold Brew ya da çeşit çeşit kahve çekirdekleri arasından dilediğinizi seçerek kahvenizi yudumlayabilir ve yeni mekanın tadını çıkarabilirsiniz.

Rafine Espresso Bar Adres: Sarraf Ali Sokak. No: 15, Kadıköy, İstanbul