2019 yazını müziğe doyarak, güzel havanın, hayatın ve sevdiklerimizle bir arada geçirdiğimiz zamanın tadını çıkararak geçirdik. Şimdi yaz sona eriyor diye üzülmeyin çünkü size harika bir haberimiz var; şehre renk katacak, dört bir alanına yayılacak Red Bull Music Festival Istanbul ikinci kez gerçekleşiyor. Festivalin bu yılki tarihleri 1-15 Ekim! Bu tarihler arasında hem İstanbul’un farklı yerlerinde beş ayrı konsept gece olacak hem de 15 gün boyu Akaretler 37-39 adresinde- Red Bull House of Music-  olarak da anılacak olan bu binada-farklı radyo programları, söyleşiler ve karma bir sergi müzikseverlerin ziyaretine açık olacak.

spotify-cover-1425×1425
Müzik İstanbul’u Ele Geçiriyor: Red Bull Music Festival 2019!

Müzik İstanbul’u ele geçiriyor!” mottosunu daha önce duyduğunuzu düşünüyorsanız, yanılmıyorsunuz. Hatırlarsınız, Red Bull Music Festival Istanbul‘un ilki geçtiğimiz yıl düzenlenmişti. Ve müzik tam anlamıyla şehri ele geçirmişti. Red Bull Music Festival İstanbul’la birlikte dünyanın pek çok önemli şehrinde düzenleniyor ve hem bulunduğu kentin kültürel ve müzikal dinamiklerini dikkate alan hem de küresel bir dil yakalayan programlarıyla dikkat çekiyor. Geçtiğimiz yıl festival 4 konsept gece sunmuş ve 60 sanatçı ile gerçekleşmişti.

Red Bull Music Festival Istanbul 2019 ise; 15 güne yayılan programıyla, yine her detayı ince ince işlenmiş, şehirle bütünleşen ve dünya standartlarını yakalayan bir festival olacak gibi gözüküyor. Programda heyecan uyandıran çok fazla isim var ve festival açılış gecesinden son anına kadar tutkuyla takip edilecek etkinliklerle dolu! Şimdi gelin bu etkinliklere daha yakından bakalım:

Red Bull Music Festival Istanbul 2019 Programı

Red Bull House of Music | 1-15 Ekim, Akaretler No 37-39

Red Bull House of Music, festivalin kalbinin atacağı mekan diyebiliriz. Akaretler’deki bu festival merkezinde canlı radyo programları, fotoğraf sergisi, özel performanslar, söyleşiler ve birçok sürprizin yer alacak. Giriş ücretsiz, kapılar hepimize açık!

ata kak – alpha beat night
Müzik İstanbul’u Ele Geçiriyor: Red Bull Music Festival 2019!

Alpha Beat Night | 3 Ekim, Feriye

Festivalin ilk konsept gecesi; Feriye‘nin muhteşem manzarası eşliğinde egzotik bir müzikal atmosfere sahip. Farklı coğrafyalardan gelen, müziği ve sahnesi güçlü müzisyenler Ata Kak, Ammar 808 ve Undomondo, sizi sarıp sarmalayacak, ruhunuzla bütünleşecek.

Aposynthesis Night | 4 Ekim, Deniz Müzesi

Bu etkinlik adeta synthesizer‘a adanmış! Birçok türü, müzisyeni etkilemiş, kendi adıyla anılan stiller doğurmuş bu cihaz, bu teknoloji, bu enstrüman, onu en iyi kullanan isimlerden birkaçını Deniz Müzesi‘nde buluşturuyor. Kendinizi dijital ve analog arasında bir yerlerde müziğin kollarına bırakmak isterseniz, Demdike Stare & Michael England, Stellar Om Source, Lucrecia Dalt ve Akkor‘u dinleyebileceğiniz bu gece kaçmaz!

Kan Kardeşler | 5 Ekim

Berlin ve İstanbul, iki kardeş şehir. Canlılıkları, çok kültürlülükleri ve kozmopolitlikleriyle birbirine çok benzeyen ama bambaşka karakterlere sahipler. Red Bull Music Festival, bu iki kentin müzikal ruhunu, Almanya’da doğup büyüyen Türk müzisyenler, Türkiye’nin farklı kentlerinden çıkmış MC, prodüktör ve DJ’lerle İstanbul’da buluşturuyor. Gecede sahnede olacak isimlerden bazıları şunlar: Ceza, Kabus Kerim, Defkhan, Khontkar, 90bpm, Baneva, DJ Big Poppa, DJ Lil Zey.

linn . – ballroom night
Müzik İstanbul’u Ele Geçiriyor: Red Bull Music Festival 2019!

Ballroom Night | 11 Ekim, Moda Sahnesi

Paris Is Burning belgeselinden çağımızın en yaratıcı reality programlarından RuPaul’s Drag Race‘e, hit dizi Pose‘a kadar birçok popüler yapıma ilham vermiş ballroom kültürü bir geceliğine İstanbul’da canlanıyor! Ballroom Night, İstanbul’dan ve dünyanın farklı kentlerinden performans sanatçılarını, dansçıları ve DJ’leri bir araya getiriyor, Linn de Quebrada, Lyzza, House of Ninja, Kübra Uzun, Dudakların Cengi, Cake Mosque, Biriken Party!!!, Age Reform ile gökkuşağının tüm renklerine kapılarını açıyor ve herkesi cat walk‘a ve vogue‘lamaya davet ediyor.

Futurave Night | 12 Ekim, Volkswagen Arena

Son zamanların en görkemli rave etkinliğine hazır mısınız? Festivalin sonlarına doğru Volkswagen Arena‘da Dasha Rush, Function, Laurel Halo, Shanti Celeste, Fluctuosa, Y. Unan, Afrodeutsche, Kode9, Overmono, Konx-Om-Pax ve Golem‘i ağırlayacak Futurave Night, Red Bull’un müzikteki avangart vizyonunu fütüristik bir rave etkinliğine dönüştürüyor. Bu gece, sadece müzikle kulağınıza, ruhunuza ve yüreğinize değil, dijital sanatın ve mapping sanatının örnekleriyle gözlerinize de hitap edecek.