Beklenen güne gelindi! Acaba kıyamet kopacak mı? Yoksa dünyanın sonu mu geldi? Ya hiçbir şey olmazsa? Bu ve benzeri soruların yanıtlarını hep birlikte 21 Aralık’ta canlı canlı alacağız. Sendeki durum ne derseniz, “yaşayıp göreceğiz” diyenlerdenim. Kıyamet kopar mı kopmaz mı bilinmez; ama bu hafta sonu yoğun bir konser programı bizi bekler…

21 Aralık Cuma

Redd Softcore @ garajistanbul

Redd üyelerinin bu konser için ne kadar özenli bir hazırlık sürecine girdiklerine birebir tanık olduğumdan Redd dinleyicilerinin bu konseri kaçırmamasını tavsiye ederim. En uzun geceye özel olarak hazırlanan ve adından da belli olacağı gibi şarkıların akustik versiyonlarının çalınacağı Softcore gecesinde Redd, sahnede sanatçı dostlarını da ağırlayacak.

Büyük Ev Ablukada @ Refresh The Venue

“Açıkçası biz bi’şeylerin peşindeyiz. Biraz niyeti bozduk. Barlarda ve festivalerde çaldığımız elektrikli Full Faça dediğimiz Büyük Ev Ablukada’yı update etmeye karar verdik. Vee büyük bir konser tasarladık baya dekorlu, ışıklı falanlı, olaylı dolaylı…” diyor Büyük Ev Ablukada üyeleri. Bana ekleyecek söz de bırakmıyorlar esasında. Eğer kıyamet kopacaksa Büyük Ev Ablukada ile kopsun!

 

Yasemin Mori @ Salon İKSV

Son aylarda yayınlanıp da sevdiğim, farklı bulduğum çalışmalardan biri Yasemin Mori’ye ait. İkinci albümü “Deli Bando”yu geçtiğimiz aylar içerisinde yayınlayan Mori, Salon İKSV sahnesini kendi dünyasının dekoru yaparak şarkılarını seslendirecek. Alışageldiğimiz sahne performanslarından ayrı bir dünyası olan Yasemin Mori’nin Cuma geceki konserini bence kaçırmayın.

Kaybedenler Kulübü Yalnızlar Partisi @ Trip Bar

Kadıköy özürlü ben bile Barlar Sokağı dendi mi, aklıma hemen Trip geliyor. Nedeni aslında çok basit, Kadıköy’de oturan ya da sık sık Kadıköy’e takılan arkadaşlarımdan bir dönem sıklıkla hikayelerini dinlediğim Trip, Cuma akşamı “Kaybedenler Kulübü Yalnızlar Partisi”ne ev sahipliği yapıyor.  Partinin müzikleri Kaan Çaydamlı ve Mete Avunduk’tan, canlı performansları ise Can Gox ve Umut Adan’dan.

22 Aralık Cumartesi

Jehan Barbur @ Dada

Yeni albümü “Sarı” ile hikayelerini anlatmaya devam eden Jehan Barbur, Cumartesi akşamı Dada’da en güzel, en özel şarkılarıyla sahne alacak. Şahsen favori şarkım ‘Kırık Bir Aşk Hikayesi’ni ve Jehan Barbur’un huzur dolu sesini bir kez daha dinlemek için her an Dada’da olabilirim.

Mabel Matiz @ Salon İKSV

Mabel Matiz, yeni albümü “Yaşım Çocuk”u Salon İKSV’de ilk kez seslendirecek. Şarkılarıyla kısa sürede kemik bir dinleyici kitlesi edinen Mabel Matiz’in yeni hikayelerini merak edenlerdenseniz bence bu konseri kaçırmayın.

Bomonti Retrosounds Spiritualized Konseri @ garajistanbul

Bu hafta sonunun kaçmaz konseri bence Spiritualized’a ait. Jason Pierce’ın ana merkezde olduğu grup, son albümleri “Sweet Heart Sweet Light”ı Nisan ayında yayınladı. İki yıllık kayıt çalışmalarının ardından yayınlanan albümlerindeki şarkıları ve eski hitleriyle Spiritualized’ı canlı canlı dinleme fırsatını kaçırmak olmaz.

23 Aralık Pazar

Kibarca Öldürmek (Killing Them Softly)

Pazar filmi için Tom Cruise’lu “Jack Reacher” da bir seçenek; ama benim oyum Brad Pitt’li “Kibarca Öldürmek”ten yana. Richard Jenkins, James Gandolfini ve Ray Liotta’nın eşlik ettiği Brad Pitt, acımasız kiralık katil Jackie Cogan olarak kamera karşısına geçiyor. Bence bu macera yüklü filmi izlememezlik yapmayın.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?