Bildiğiniz gibi 6. Restoran Haftası, 12 Kasım Çarşamba günü başlıyor. Türkiye’nin gastronomi dolu haftası açılışını, Karaköy’de pek sevdiğimiz mekan FerahFeza’da, Michelin yıldızlı Şef Tomasso Arrigoni ile yapıyor. Detaylar aşağıda!

restoran-haftasi-1

En büyük gastronomi buluşması olan Restoran Haftası’nın altıncı yıl gala yemeği Michelin yıldızlı ünlü İtalyan Şef Tommaso Arrigoni’nin katılımıyla 13 Kasım Perşembe akşamı FerahFeza’da gerçekleşecek. Arrigoni’nin Restoran Haftası’na özel olarak hazırladığı menünün seçkin şaraplar eşliğinde sunulacağı gece için rezervasyonlarınızı şimdiden yaptırabilirsiniz!

Ferah-feza1-540x359

Peki Tommaso Arrigoni kimdir?

Tomasso Arrigoni

Milano’da bulunan 1 Michelin yıldızlı Innocenti Evasioni’nin sahibi ve şefi olan 1971 doğumlu Tommaso Arrigoni, kendi restaurantını açmadan önce Michelin yıldızlı restaurantlarda şeflik yaptı. Birçok İtalyan şefin idolü olan Claudio Sadler ile çalışma şansını yakalayan Arrigoni, beş duyuya hitap eden ‘classic’ ve ‘innove’ mutfağı birleştirme felsefesine sahip.

Tomasso Arrigoni

Ünlü Vanity Fair dergisinin de kapağına çıkarak popüleritesini arttıran Arrigoni’nin İtalya Sommelier Derneği’nden 1, 2 ve 3. seviyede sertifikası bulunuyor. 2007’den beri Jeunes Restaurateurs d’Europe Association’un üyesi olan İtalyan Şef, aynı zamanda da Milano’da bulunan aşçılık okulu Incontri con lo Chef’de ders vermeye devam ediyor.

Gala gecesini kaçıranlar, Arrigoni’nin hazırladığı özel menüyü kaçırmıyorlar; bu menüyü tatmak için Restoran Haftası boyunca FerahFeza’yı ziyaret edebilirler.

Bunun dışında 12 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan Restoran Haftası’nda birçok etkinlik bizimle olacak; bu etkinliklerin neler olduğunu merak ediyorsanız, theMagger’da Lisya’nın yazısını okuyabilir ve restoranhaftasi.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

FerahFeza Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mh., Kemankeş Cd No:31, Karaköy/Beyoğlu

FerahFeza Rezervasyon Telefonu: (0212) 243 51 54-55

 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN