Cilt bakımına bakış açımız son yıllarda mutluluk verici bir değişime uğradı. Karmaşık bir puzzle haline gelen çok aşamalı rutinler, yerini her anlamda sadeleşmeye bıraktı. Daha az sayıda ve çok işlevli ürünlerle ihtiyacımız olan her şeyi sağlamanın mümkün olduğunu öğrendik. Bazı etken maddeleri tanımak ve içerik okur yazarlığımızı geliştirmekse doğru ürün seçimleri yapmak için etkili iki silahımız. Özellikle de konu yaşlanma karşıtı bakım olduğunda! Güçlü ve sinerjik yaşlanma karşıtı etki için, hücre yenileyici ve derin kırışıklık görünümünü azaltmaya yardımcı olan Retinol’ü kelime hazinemize ekleyerek işe başlıyoruz.

Vichy Liftactiv Retinol Specialist

Vichy’nin Liftactiv Retinol Specialist’ini Yakından Tanıyın

Yıllardır cilt bakım konusundaki uzmanlığıyla tanıdığımız, dünyada 50.000 dermatolog tarafından önerilen* Vichy de Liftactiv Retinol Specialist Derin Kırışıklık Karşıtı Serum’un formülünde retinole yer veriyor. Böylece alın, kaz ayakları, kaş arası ve dudak kenarındaki kırışıklık görünümleri dahil tüm kırışıklıkların görünümünü azaltmayı hedefliyor.

Yaşlanma Karşıtı Bakımda Yenilikçi ve Sinerjik Formülasyon:

Liftactiv Retinol Specialist Derin Kırışıklık Karşıtı Serum, %0.2 Saf Retinol içeren formülüyle hücre yenilenmesini hızlandırıyor ve derin kırışıklık karşıtı etki sağlıyor. Aradığımız yenilenmiş, pürüzsüz ve aydınlık görünüm için ise formülündeki diğer önemli içerik %1 Probiyotik Türevleri karşımıza çıkıyor.

Liftactiv Retinol Specialist Derin Kırışıklık Karşıtı Serum’u deneyenlerin %100’ünde kırışıklık görünümü azalıyor.** Daha eşit, aydınlık, yenilenmiş bir cilt görünümü elde ediliyor. En önemlisi de düzenli kullanımında Saf Retinolün gücü ile derin kırışıklıklar dahil tüm kırışıklık görünümü azalıyor!

Yaşlanma Karşıtı Bakım Rutini

“Retinizasyon cildin A vitaminine alışma sürecidir.​ Genel olarak 4-6 hafta sürer, geçici olarak iritasyon ya da kuruluk hissi görülebilir.​ Bunun nedeni temel olarak retinolün hücresel yenilenmeyi uyarmasıdır. Cildinizin daha rahat alışması için, retinol serumu cilt bakım rutininize adım adım ekleyin.”
 DR. TİFFANY CLAY, MD DERMATOLOG

Vichy Liftactiv Retinol Specialist

Cilt bakımda sadeleşmenin etkilerinden ve karmaşık rutinlere ihtiyacımız olmadığından söz etmiştik. Doğru içerikleri doğru zamanlarda uygulayacağımız bir rutin ve en önemlisi de bunu uygulama konusundaki motivasyonu koruyarak sürekli hale getirmek, uzun vadede istediğimiz sonuçları elde etmek için yeterli. Bu rutini inşa etme konusunda yardıma ise her zamanki gibi Vichy koşuyor ve kolaylıkla takip edebileceğimiz üç adımlık pratik bir öneri sunuyor.

1. Adım: Derin Kırışıklıklar dahil tüm kırışıklıkların görünümünün azalması için Liftactiv Retinol Specialist Serum.

2. Adım: Sıkılık kaybı ve kırışıklıkların görünümünün azalması için Liftactiv Collagen Specialist.

3. Adım: Retinol kullanılan gecenin ertesi gününde fotoyaşlanma ve güneş hasarına karşı yüksek güneş koruması için Capital Soleil UV-Age Daily SPF 50+.

İşte yaşlanma karşıtı bir bakım rutinini izlemek bu kadar basit. O halde cilt bakımı yatırımlarınızda yeni bir adım atmak için Liftactiv Retinol Specialist’e daha yakından bakmak üzere sizi buraya alalım.

*Ağustos 2021 tarihli A+A bağımsız araştırma şirketi araştırma sonuçları esas alınmıştır.
**Klinik çalışma, 39 kadın, 12 hafta