1927 yılında kurulan Rizzoli, bugün moda, mimari, fotoğrafçılık ve gastronomi alanlarında dünyanın en önemli yayınlarını yapıyor. Bu önemli yayınevinin, kütüphanenizde mutlaka olması gereken kitaplarını sizin için listeledik.

PHARRELL: PLACES AND SPACES I’VE BEEN LIMITED EDITION Rizzoli Kitaplar

Pharrel

Yeni nesil için cool tanımını yeniden tanımlayan Pharrel Williams müzik, moda ve tasarımı farklı stilini açıklamak için yaratıcı bir güç olarak kullanıyor. Sanat, tasarım, popüler kültür ve sokak konseptinin kesişim noktasından yola çıkarak Pharrel Williams eşsiz bir sonuç ortaya çıkarıyor. Müzik, sanat, moda, sokak sanatı ve tasarım gibi farklı disiplinleri birbiri içinde kullanarak çağdaş müzisyenlerin rolünü yeniden tanımlıyor ve diğer müzisyenlere ve kültür figürlere öncülük ediyor. Sadece 500 adet basılan bu özel üretim ve imzalı kitap, Pharrell Williams’ın müzik kariyerini ve sanatçının Kanye West, Jay-Z ve Snoop Dogg gibi sanatçılarla olan işbirliklerini derinlemesine inceliyor. Sert kapak ve koleksiyon değeri taşıyan kitabın içinden Terry Richardson imzalı bir N.E.R.D t-shirtü çıkıyor.

HELLO, MY NAME IS PAUL SMITH. FASHION AND OTHER STORIES

Paul Smith

Eğlenceli ve trendleri yönlendiren moda markası Paul Smith’in 40. yılını kutlayan bu cilt Paul Smith’in sadece ünlü bir moda tasarımcısı olmadığını aynı zamanda geleneksel İngiliz tarzını taşıyan klasik stili mükemmelleştiren bir akım belirleyici olduğunu gözler önüne seriyor.

LIONEL ANDRES MESSI; PHOTOS BY DOMENICO DOLCE

Messi

Domenico Dolce’ye poz veren Lionel Messi’nin daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış fotoğrafları bu eşsiz kitapta toplanıyor. Arjantin’de yetişen “Leo” dünyanın en önde gelen futbolcusu oldu. FC Barcelona ve Arjantin Milli Takımı’nın forveti olan Messi 2009’dan bu yana Ballon d’Or ödülünü art arda 4 defa kazanmayı başardı. Bu proje için seçilen portreler alışılmışın dışında ve maçlarda gördüğümüzden daha farklı bir Messi’yi gözler önüne seriyor. Gerçekten de bu kitap Domenico Dolce’nin yaratıcı ve güvenilir gözünden yıldız oyuncunun özel hayatını vitrine çıkarıyor.

TOMBOY STYLE: BEYOND THE BOUNDARIES OF FASHION

Tomboy Style

Tomboy’lar kendilerine güvenir, isyankar ve maceracı ruhludur. Cesurdur, şımarıktır, vahşidir ve seksidir. Kurallara uymanın aksine istediklerini yapmaları ve istediklerini giymeleriyle bilinirler. 20.yüzyıl boyunca cinsiyet rollerinin kitlesel pazarlaması trendlere ve tekdüzeliğe karşı çıkan bu grubun ortaya çıkmasına sebep oldu. Maskülen ve feminen arasında bulanık çizgideki kadınların son 80 yıllık tarihini anlatan kitap, bu stilin ve ikonlarının moda tarihindeki gelişimini inceliyor.

TADAO ANDO: HOUSES

Tadao

Dünyanın en ünlü mimarının dünya çapında gerçekleştirmiş olduğu projelerinin bir arada toplandığı en büyük koleksiyon. Kentsel ve ticari işlerindeki üretkenliğine rağmen Tadao Ando ilk olarak iskân projeleriyle tanınmaya başlandı. Uzun süren çalışmaların sonucunda bu katalog ile mimarın günümüze kadar gerçekleştirdiği tüm çalışmaları tek kitapta toplandı. Bu cilt Ando’nun 30 yıllık iskân çalışmalarının plan ve çizimlerinin yanı sıra birçok renkli fotoğraf ile bu çalışmalarının görülmemiş ve yayınlanmamış yanlarını ön plana çıkarıyor.

PATRICIA URQUIOLA: TIME TO MAKE A BOOK

Patricia

Patricia Urquiola’nın çalışmalarının ilk monografı olan bu eser ürün tasarımına ve mimariye eklektik bir yaklaşım getiriyor ve bu eseri modern tasarımın önemli figürlerinden biri haline getiriyor. Tasarım dünyasının süper starı olan Patricia Urquiola’nın mimari projelerinden ve ürün tasarımlarından oluşan portfolyosu kişisel olduğu kadar ilginç de. 2001’de Milano’da kendi tasarım ofisini açtığından beri birçok proje yürüttü ve Moroso, De Padova, B&B Italia, Bisazza, Alessi, Driade ve Flos gibi birçok uluslararası tasarım ofisiyle çalıştı. Bu ilham verici kitap ise Urquiola’nın hayatının ve çalışmalarının hararetli enerjisini yaptığı her işte olduğu gibi yenilikçi ve samimi bir şekilde yakalıyor.

AMBER, GUINEVERE, AND KATE PHOTOGRAPHED BY CRAIG MCDEAN

Craig McDean

Enerjik ve büyüleyici ikonik fotoğrafçı Craig McDean, moda dünyasının en önemli ilham kaynaklarından Kate Moss, Guinevere van Seenus ve Amber Valletta’yı fotoğraflıyor. Çerçeveleri ve 80’lerin süper modelleriyle zıtlık yakalayan eşsiz özellikleriyle kültür alanındaki küresel değişikliklere işaret ediyor. Kavramsal ve sofistike çizgileri ile beğeni toplayan fotoğrafçı hem moda hem de fotoğraf dünyasında saygı duyulan isimler arasında. 1992 ve 2002 yılları arasında çekilen 150 adet renkli ve siyah-beyaz fotoğraftan oluşan bu kitap daha önce hiç yayınlanmamış fotoğrafları da içeriyor.

KATE: THE KATE MOSS BOOK

Kate Moss Book

Kreatif direktör Fabien Baron, Jess Hallett ve Jefferson Hack işbirliği ile Kate Moss tarafından yaratılan bu kitap Kate Moss’un kariyerinin başlangıcından tüm zamanların en ikonik modeli olmasına kadar kariyerindeki en çarpıcı noktalara dikkat çekiyor. Kate: The Kate Moss Book, Mario Testino, Corinne Day, Inez & Vinoodh, Craig McDean, Mert & Marcus, David Sims, Mario Sorrenti ve Juergen Teller tarafından hazırlanmış farklı kapak seçenekleri sunuyor.
Moss’un çekiciliği dünyanın en önde gelen fotoğrafçıları tarafından resmedildi ve bu cilt Kate Moss’un modellikten moda tasarımına, ilham perisi olmaktan ikonluğa geçişinin bütünlüğünü zamana yayarak açıklıyor. Daha önce çalıştığı fotoğrafçıların görsellerinin yanı sıra Kate Moss’un kendi arşivinden daha önce hiç görülmemiş resimlerin de olduğu bu kitap moda tarihi ve modern kültür ile ilgilenen herkesin kitaplığında olması gereken bir eser.

TRACEY EMIN: ANGEL WITHOUT YOU

Angel Without You

Tracey Emin’in ruhani ve etkileyici çalışmalarını neon renklerle yakalayan bu cesur ve çekici kataloğun dili ve çizimleri Tracey Emin’in çalışmalarının merkezini oluşturuyor. Çizimden heykele, goblenlere, filmlere ve resimlere kadar tüm yöntemleri kullanan sanatçı neon çalışmalarını bu eserde topluyor. Bireysel olarak ele alındığında eğlenceli, sorgulayıcı ve meydan okuyan bu parçalar sanatçının linin sembolizmi konusunda tekrar düşünmeye yöneltiyor. Bir arada ele alınınca ise Emin’in çalışmalarının kalbi olan parlak ve akılda kalıcı temalarının ana fikrini okuyucuya sunuyor.
Bu başarılı katalog Emin’in 120 adet neon çalışmasının yanı sıra küratör Bonnie Clearwater ve sanatçı-yazar Gary Indiana’nın denemelerini de kapsıyor.

www.shopigo.com

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?