Shakespeare dendiği anda aklına Romeo ve Juliet’in ölümsüz aşk hikayesi gelenlerdenseniz, size güzel bir haberimiz var: Shakespeare’in 420 yıl önceki hayali, bugünün hayal gücüyle birleşiyor ve muhteşem bir gösteri ile İstanbul’a geliyor!

RG_600x280

Bugüne dek sayısız film, müzikal, bale ve operaya uyarlanan, Shakespeare’in ölümsüz eseri İtalyan David Zard’ın yapımcılığında görkemli bir gösteriye dönüşüyor şimdi. “Romeo e Giulietta: Ama cambia il mondo” müzikleri, sözleri ve oyunculukları kadar prodüksiyon tasarımı ile de sizi büyüleyecek bir gösteri…

Il balcone

İtalya’da 8 ayda 400 binden fazla jişi tarafından izlenen ve 45 sanatçının rol aldığı bu gösterinin yönetmenliğini Giuliano Peparini üstlenirken, müzikler Gérar Presgurvic, şarkı sözleri ise Vincenzo Incenzo’ya ait. 270’ten fazla kostümü, 13 tır dolusu dekor ve malzemesi ile içeriği kadar görselliğiyle de dikkat çeken “Romeo e Giulietta”, Map İletişim ve Lucé StageArt işbirliğiyle 2015’te İstanbullular ile buluşacak.

DSC_1496 alta

Milyonların ayakta alkışladığı bu unutulmayacak gösteriyi, siz de 21 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında Zorlu Center PSM’de izleyebilirsiniz!

RG-6x30-215x300-gazete

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?