Boğaza karşı güzel bir kahvaltı/brunch keyfi yapalım dediğiniz, yahut bir akşam üstü Mojito veya Nar’tini’lerinizi dost meclisinde yudumlamak istediğiniz zaman kendinizi rahatlıkla beyaz sandalyelerine atabileceğiniz bir mekan Nar..

Gezgin Melisa yollara yine düştü, keyifli bir pazar gününü daha da keyifli yapan pazar kahvaltısını orijinal bir yerde yapmak istedi. Haftalar öncesine dayanan bir isteğim vardı aslında Nar‘a gitmek için.. Oraya sürükleyerek getirdiğim arkadaşımın, daha önce bana menüsünü anlatması üzerine iştahım kabarmıştı bir kere.

Nar Cafe Rumelihisarı

Yemeklerin lezzetinden önce menüden bahsetmek lazım. Çünkü burayı Rumelihisarı sahil boyundaki diğer café ve restoranlardan ayıran özellik menüsündeki yemeklerin özgünlüğü; yemeklere Aslı New York‘ta, Alper Amsterdam‘da, Beril (Ben Hep Burdayım) gibi işletmecinin gizemini çözemediğimiz yakınlarının isimlerini vermesinden geliyor. Nar’a gitmeden önce bir şeyler atıştırdığımızdan, aslında bir nevi brunch olmuştu bu bizim için. Menüden seçtiğimiz zengin içerikli bir kahvaltı tabağını ortaya isteyip, paylaşmaya karar verdik. Paylaştık dediğime bakmayın ama. Bir servisin içinde barındırdığı çeşit çeşit meyveler, ağızda dağılan pankekler, karamel soslar o denli büyük ve doyurucuydu ki iki kişi bile aynı tabakla tıka basa doyduk diyebilirim. Alışılmışın aksine tulum peynir, dana jambon, parmak patatesin yanına nazikçe eşlik eden waffle hamuru, narenciye reçeli, kimyonlu gouda ve emmental hayli egzotik bir tat katıyordu.

Kahvaltı, Nar, Rumeli Hisarı

Mekanın dış görünümüne ve dekoruna gelince; Nar’ın dışarıdan görünüşü çok güzel; tarihi bir eser olan eski Edward binasında yer alıyor. Sahil kenarında hem deniz havasını püfür püfür içinize çekiyor; hem de beyaz ahşap mobilyaları, pötikare masa örtüleriyle kendinizi Bodrum’daki ara sokak meyhanelerinden veya şirin İtalyan restoranlarından birinde gibi hissediyorsunuz.

Kısacası, Nar, cidden denenmesi gereken tatları barındıran bir mekan. Tavsiyemdir.

 

Cafe Nar

Yahya Kemal Cad. No: 16/B Rumeli Hisarı / İstanbul

0212 263 24 46

Fotoğraflar: cafenar.com

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN