Britannica’ya göre 1500’lü yıllarda icat edilen saatler, geçmişten günümüze en işlevsel aksesuar olarak hayatta kalmayı sürdürüyor. Cepte taşınan ya da kolye olarak takılan saatlerden bileğimizde taşıdıklarımıza ve akıllı saatlere… Konu stilimizin bir parçası olmaya geldiğinde ise zaman lineer akmıyor ve modanın doğasına uyan trendler saatler için de kendini tekrarlıyor. Elbette modern dokunuşların katkısıyla!

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn, Prenses Diana, Grace Kelly… Bu isimleri yaşadıkları zamanın bu denli ötesine taşıyan ve hala her yaşta insan tarafından stil idolü olarak anılmalarını sağlayan ortak nokta nedir sizce? Evet, yanıt zarafet. Kaybolmayan tek ışıltı ve zamana karşı koyabilen nazik bir güç… Önümüzdeki yılın saat trendleri de bu gustonun etrafında şekilleniyor. Son birkaç yılda yükselen athelisure akımının getirdiği pratiklik, klasiklerin şıklığı ve ışıltısıyla buluşarak vazgeçemediğimiz bir aksesuar olan saatlerin yeniden yorumlanmasını sağlıyor.

Modanın işlevselliğini ön plana çıkaran yeni anlayışla birlikte şık, sade ve işlevsel parçaları bir araya getiren kapsül gardıroplar zamansız görünümler yaratmayı hedefliyor. Kapsül gardıroplar güzel bir jean, beyaz bir gömlek, siyah botlar, bir çift babet, trençkot gibi her stile uyabilecek parçaları içeriyor. Buna paralel olarak aksesuarlar da aynı işlevselliği korurken görünümlere eforsuz bir ışıltı katacak parçalar olarak değerlendiriliyor. Longines de yılların getirdiği teknik birikim ve klasiklerin şıklığını buluşturduğu The Longines Master Collection‘da tam olarak bu dengeyi yakalıyor.

The Longines Master Collection

Konu saat olduğunda uzmanlığın ne denli önemli olduğunu biliyoruz. Çünkü bize en sık eşlik eden aksesuar olan saatlerden performans, fonksiyonellik gibi pratik beklentilerimiz var. Bunun yanı sıra saatler, hayatın durmak bilmez akışı içinde bile her gün kullanmaktan vazgeçemediğimiz rakipsiz birer aksesuar. Tam da bu yüzden teknik bilgi ve birikimi, zarafetle buluşturacak tasarımların peşinde koşuyoruz.

The Longines Master Collection

Longines’in uzmanlığının bir sembolü olan The Longines Master Collection, aradığımız bu bilgi birikim ile zarafeti kusursuz bir şekilde temsil ediyor. Kendinden kurmalı mekanik mekanizmayla çalışan bu koleksiyon, Longines’in gözettiği bu değerleri merkeze alarak yıllar içerisinde yeni modeller ve sofistike özelliklerle zenginleşiyor. Zarif ve feminen dokunuşlar yenilenen koleksiyonda bu kez geleneksel arpa deseni, sedef, gün ışığı efektli mavi veya yepyeni bej kadran seçenekleri karşımıza çıkıyor. Yuvarlak çelik kasasında bulunan çok katmanlı, iç ve dış yansımaları önleme özelliğine sahip safir cam ise kadranın inceliğini korumasını sağlıyor. 34 mm kadranlı, üç ibreli ve tarih göstergeli bu yeni tasarımlar aradığımız zarif ve feminen görünümleri tamamlamak için geliyor.

The Longines Master Collection

Elbette zarafet ve fonksiyonellik arayışımız, ışıltıdan vaz geçmek anlamına gelmiyor. The Longines Master Collection sofistike bir mekanizmanın yanı sıra cilalı rodyum kaplama ibrelerin on iki pırlanta saat iminin üzerinden adeta süzülerek geçtiği tasarımıyla, Longines’in “Elegance is an Attitude/Zarafet Bir Tavırdır” sloganını günlük yaşamın bir parçası haline getiriyor. O halde sizi zarafet ve konforu birlikte sunan koleksiyona daha yakından bakmak üzere buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Longines