Sözden önce göz vardı. Görmek, ilk ve en olağanüstü güçlerimizden biri. Gelin birlikte bir ‘ilk insan’ tablosu hayal edelim. Mağaramızdan çıktık, kıyafetimiz yok, bildiğimiz bir dil yok, nasıl düşünmemiz ve plan yapmamız gerektiğin dahi bilmiyoruz. Fakat görüyoruz! Görüyoruz ve ondan sonra ürettiğimiz her şey, kazandığımız her yetenek; gördüğümüzü anlatma ihtiyacı ve tutkusu ile şekilleniyor.

Gördüğümüz tehlikeden kaçmak için stratejiler kurmayı öğreniyoruz, gördüklerimizi dile dökmek için iletişimi öğreniyoruz. Beğenme biçimlerimiz, ‘zevk’ denen olgu, arzulama… Hepsi gözümüzün hikmeti ve en şaşırtıcısı ne biliyor musunuz? Dil gelişti, duygular gelişti, hareketlerimizin tümü gelişti ama göz, ilk günden beri hazır ve mükemmeldi.

Görmekten Fazlası.

Antrenman yaparak daha iyi görmek mümkün olmasa da, görme biçimimizi değiştirmek, göz zevkimizi eğitmek ve ona zamanla bir filtre kazandırmak mümkün. Bu kusursuz organımızın yaptığı bütün işleri yapabilen bir benzeri var; kameralar.

1825’te Joseph Nicéphore Niépce tarafından çekilen ilk kalıcı fotoğraf karesinden bu yana kameraların ve fotoğraf makinelerinin nasıl bir evrim sürecinden geçtiğine tanıklık eden bir nesil olarak, hız ve teknik özellikler bizim için her zamankinden daha önemli.

Bundan çok değil, 30 sene önce yaşamış biri için fotoğraf çekmek, banyo ettirmek veya bastırmak teknoloji adına düşünülebilecek son noktaydı. Biz sadece 30 senede, kameraların anında aktarım yapabilir hale gelmesi, yanımızda taşıyabileceğimiz boyutlar kazanmasını ve nihayetinde telefonlarımızla birleşip hayatımızın merkezine oturmasını anbean izlemiş bir nesiliz.

Bizleri etkilemek için bir kameranın ‘iyi fotoğraf’ çekmekten fazlasını yapması gerekiyor. Bir kameradan etkilenmemiz için gözün benzeri olmaktan çıkıp, gözden bile daha iyi, daha geniş yakalama sözünü vermesini bekliyoruz. Bu sözü, Samsung Galaxy Z Flip4 veriyor!

Fotoğrafçılık Becerilerini İkiye Katlamak.

Hemen hemen hepimizin fotoğraf çekerken sevdiği açılar oluştu, kameraya gülümserken hangi ışıkta daha iyi sonuçlar alabileceğimizi öğrenmeye başladık. Kendi ‘ana sayfa’ stilimiz, bizi en iyi yansıttığını düşündüğümüz tonlar, daha doğal çekimler için beklediğimiz saatler bile var. Yeni bir deneyim yaşadığımızda, bu anıyı nasıl kalıcı hale getirebileceğimizi biliyoruz. Saklamaya değer kareler ve anlar biriktirirken, kameradan en yüksek verimi almak istiyoruz.

“Her açı senin” sloganıyla yeni kameranızın tüm özelliklerine birlikte bakalım:

Portre Modunda Selfie Devri Başlıyor.

Samsung Galaxy Z Flip4’un katlanabilme özelliği, telefonumuzu açmadan arka kamera ile selfie’ler çekerken kapak ekranındaki gerçek zamanlı ön izlemelerden yararlanmamızı sağlıyor. Tam ekran görüntü vizörü ile uzaktan nasıl göründüğümüze bakabiliyor, herkesin kareye girebilmesi için bir dokunuşla orijinal boyutlara dönebiliyoruz. 12 MP Ultra Geniş Açılı Kamera, 12 MP Geniş Açılı Kamera ve 10 MP Selfie Kamerası ile 3 farklı kamera, en iyi kareyi yakalamak için huzurlarımızda!

Quick Shot.

Samsung Galaxy Z Flip4’un sınıfının en iyi kamerasına sahip olmasında ‘hız’ çok önemli bir rol oynuyor. Quick Shot özelliği sayesinde istediğimiz kareyi en hızlı şekilde yakalarken portre netliğinden ödün vermiyor.

FlexCam.

Instagram, WhatsApp ve Facebook ile entegre edilmiş olan FlexCam özelliği ile en iyi kamera açılarını yakalamak ve eller serbest videolar çekebilmek artık çok kolay. Bu teknoloji ile telefonumuz sosyal medyada büyük yardımcımız haline geliyor. 360 derece, eller serbest kamera deneyimi imkanı sağlayan FlexCam ile grup çekimlerini, selfie’leri ve videoları nefes kesici açılarla çekerken, katlanma özelliği sayesinde telefonumuzu bir tripod gibi kullanma imkanı da sağlıyor. Açısı bozulmayan, titremeyen, profesyonel kayıtlar için ekstra uğraş vermemize hiç gerek kalmıyor.

 Nightography.

Dolunay fotoğrafı çekmeyi kaç kere denediniz? Bizim galerimizde en az 10 tane başarısız dolunay fotoğrafı denemesi vardır… Gece çekimi yapmanın hala aradığımız kalitede sonuçlar verdiğini söyleyemiyoruz. Daha doğrusu, söyleyemiyorduk. Samsung Galaxy Z Flip4’un Arka Kamera’sındaki Nightography özelliği sayesinde geceler şimdi gündüzden farksız. Geniş Kamera’daki daha büyük pikseller sayesinde ayrıntılar karanlıkta bile belirgin. Nightography özelliği sadece fotoğraflarda değil, videolarda da inanılmaz sonuçlar sunuyor. Hareket başladığında, gelişmiş OIS ve VDIS sayesinde çekimler sabit ve net oluyor. Super Night Solution, gürültüyü en aza indirme özelliği ile tüm seslerin gece boyunca net kalmasını sağlıyor.

Yönetmen hazır, hayatınızın nefes kesici senaryosu hazır, kamera hazır. Siz de usta bir yönetmen gibi kendi filminizi çekmeye hazırsanız 3, 2, 1, Motor! Samsung Galaxy Z Flip4 ile hemen tanışın.