Bir önceki yazımızda, hepimizin hayatında büyük yer kaplayan atıştırma kültürü ile ilgili konuşmuştuk. Atıştırma dürtümüzün altındaki psikolojik ve sosyolojik sebepleri incelemiş, bize bedensel, zihinsel ve ruhsal anlamda iyi gelen atıştırmalıklarla beslenmenin önemine değinmiştik. İşte bu yazı, o yazı. %100 sebze kıtırları ile atıştırmalıkların doğal halini bizlerle buluşturan Knorr Veggies‘den geliyor ilhamımız. Konumuz, atıştırırken doğal ve iyi gıdalar seçmenin önemi…

Knorr Veggie’s
Knorr Veggie’s

Canınız bir şeyler atıştırmak istediğinde ne gibi yiyeceklere yöneliyorsunuz, hiç dikkat ettiniz mi? Aklınıza ilk ne geliyor ve hemen ardından eliniz hangi atıştırmalığa gidiyor? Cevabınız doğal atıştırmalıklarsa ne mutlu, değilse şu an beslenme şeklinizde yararlı bir değişime kapı aralamanın tam zamanı. Çünkü çikolata, şeker, cips gibi şekerli ve yağlı besinler yerine, sebze içerikli ve düşük kalorili atıştırmalıklar tüketmenin, hiç farkında olmasanız da üzerinizde bütünsel bir etkisi var.

Gelin, yazımıza tüm o şekerli atıştırmalıklara doğal bir alternatif olan Knorr Veggies ile tanışarak başlayalım. Knorr Veggies, zengin içeriği sayesinde atıştırmalık kültürüne yeni bir soluk getiriyor. Pancar Kıtırı, Nohut Kıtırı, Havuç Kıtırı ile Yeşil Kabak Kıtırı’ndan oluşan Sebze Kıtırları’nın, aynı zamanda Knorr’un sürdürülebilir tarıma verdiği destek ile hayat bulduğunu ekleyelim. Tüm Sebze Kıtırları, sürdürülebilir tarım ürünleri kullanılarak üretiliyor. Biz bu detaya bayıldık!

Pancar
Pancar | Fotoğraf: Unsplash / FOODISM360

Peki Knorr Veggies gibi doğal içerikli atıştırmalıklarla beslendiğinizde ne mi oluyor? Öncelikle aşırı yeme istediğiniz baskılanıyor, aynı şekilde açlığınız da engelleniyor. Örneğin, kan şekerinizde aşırı derecede düşüş yaşamak gibi durumlarla karşı karşıya kalmamaya başlıyorsunuz. Yemeklerden birkaç saat sonra hissedilen o enerji düşüşlerini yaşamıyorsunuz. Çünkü vücudunuza tam olarak ihtiyaç duyduğu yararlı besinleri sağlıyorsunuz. Doğal atıştırmalıklar glikoz seviyenizi dengeleyerek günlerinizi daha dengeli geçirmeniz sağlıyor. Örneğin Pancar Kıtırı, %100 pancardan oluşuyor. Protein ve yüksek lif kaynağı olmasının yanında, günlük potasyum ihtiyacınızın da %40’ını tek başına karşılıyor. İşte bu, sizi her anlamda daha dengeli yapıyor. Evet her anlamda! Doğru atıştırmalıklarla beslendiğinizde, zihinsel olarak da odaklanma ve konsantre olma becerileriniz artıyor. Peki bu neyi etkiliyor dersiniz? Tabii ki mutluluğunuzu!

Mutluluk
Mutluluk | Fotoğraf: Unsplash / Ben White

2015 yılında Yeni Zelanda’da yapılan bir araştırmanın sonuçlarına bakalım: Araştırmaya göre, beslenme planında meyve ve sebzelere daha fazla yer vermeyi seçen (örneğin, sebze içerikli atıştırmalıkları tercih eden!) insanlar, çok daha mutlu, yaratıcı, hayata bağlı ve üretken. Çünkü bir düşünün, hangimiz o anın büyüsüne kapılıp uzun vadede bedenimize iyi gelmeyecek bir abur cuburu tükettikten kısa bir süre sonra pişmanlık yaşamıyoruz? Hangimizin aklına alacağımız kaloriler düşmüyor, hangimiz kendimizi daha hantal ve ağır hissetmiyoruz? Her ne kadar bazen bilinçli bir şekilde olmasa da, doğal, düşük kalorili ve bedenimize iyi gelen atıştırmalıklar tüketmek, bize kendimizi daha iyi, tatmin ve hafif hissettiriyor. Bahsettiğimiz bu his, “kendim için iyi bir şey yaptım” hissi, tam anlamıyla. İşte bu, öz sevgi ve saygımıza dahi yansıyor, günümüzü etkiliyor, modumuzu dönüştürüyor. Evet, tüketim tercihlerimizin üzerimizdeki etkisi işte bu denli güçlü…

Tüm bu sebeplerden, sizi Knorr Veggies’in doğal içerikli olduğu kadar, lezzetli Sebze Kıtırları’nı keşfetmeye davet ediyoruz. Pancar Kıtırı ile pancarın içindeki A, B, C, P vitaminlerinin faydasını, Nohut Kıtırı ile nohutun sindirimi iyileştirme ve kan basıncı seviyesini dengeleme gibi artılarını, Havuç Kıtırı ile havucun potasyumdan folik asite, zengin içeriğini ve Yeşil Kabak Kıtırı ile yeşil kabağın vücuttaki kötü kolesterol seviyesini düşürme özelliğini bizzat deneyimleyebilirsiniz.

İlk ısırıkta tadına doyamayacak, atıştırmalık saatinizden sonra sizi çevreleyen hafiflik ve mutluluk gibi hislerle Sebze Kıtırları’nızı yanınızdan hiç ayırmayacaksınız.

Hemen keşfetmek için tıklayın.

Kapak fotoğrafı: Unsplash / FOODISM360