– Bu yazıda bahsedilen mekan ne yazık ki kapanmıştır.-

Bu hafta sağlıklı beslenme adına güzel bir girişimde bulunmuş yeni bir mekanla tanıştım: Creative Salad. Kendi salatanızı kendiniz yaratabildiğiniz, salatanın Türkiye’deki algısını değiştirmeye çalışan bu yeri çok sevdim!

 

Gül Hanım ve Taylan Bey, CreativeSalad’ın kurucuları. Gül Hanım, New York’a yaptığı bir gezide; kendi salatalarınızı kendi seçtiğiniz malzemelerle yapabildiğiniz bir kafeyi görüp, bu fikri çok beğenmiş. Yurt dışında çok yaygın olmasına rağmen, Türkiye’de buna benzer bir konseptin eksik olduğunu fark etmişler. Böyle bir girişim neden İstanbul’da olmasın diye düşünürken, CreativeSalad gibi keyifli bir mekan ortaya çıkmış.

CreativeSalad’da ister kendi salatalarınızı kendiniz yaratabiliyorsunuz, isterseniz de hazır tariflerden birini tercih edebiliyorsunuz. Mekanda, veganlar ve vejetaryenler için de seçenekler de bulunuyor. Menüdekilerden birini seçecekseniz, zaten yanlarındaki işaretleri göreceksiniz. Bu detaylar gerçekten çok ince düşünülmüş.

Mekana gittiğimde tanışma fırsatı bulduğum Gül Hanım, salatanın yan değil, ana ürün olduğunun her fırsatta üstünde duruyor. Bu yüzden salatanızı yaparken keyif almanızı ve sevdiğiniz tatları bir araya getirmenizi önemsiyorlar. Salatanızı yaratırken baz olarak yeşillikler ya da tanecikler grubundan seçip; üstüne 4 ana malzeme ve sos koyduğunuzda fiyatı 14.50 TL oluyor. Avokado, tahıl gibi premium malzemelerin ise ekstra bir ücreti var ve fiyatları değişiyor. Daha doyurucu olması için üstüne ekleyebileceğiniz sıcaklarda da tavuk, falafel, susamlı hindi ve baby ahtapot gibi seçenekleriniz de bulunuyor.

Yukarıda gördüğünüz fotoğraftaki salatalardan birini kendim yarattım; Akdeniz mix, susamlı hindi, avokado ve börülceli salata enfesti! Diğeri ise şefin salatalarından; dana dil, siyez buğdayıyla hazırlanan Dil 80. O da lezizdi!

Son olarak başlangıç için her gün değişik hazırlanan sebze çorbaları, sağlıklı içecekleri ve unsuz şekersiz tatlıları da varmış. Ama denemediğim için onlara bir yorum yapamayacağım.

CreativeSalad, Levent çevresinde çalışanlar için öğlen arası gidilebilecek sağlıklı ve lezzetli bir alternatif. Paket servislerinin olduğunu da not düşelim.

Creativ Salad Adres: Esentepe Mah. Kardeşler Caddesi 1/A İstanbul

Telefon: 02122703330

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?