Müjdemizi isteriz, bahara kavuşmamıza az kalmışken İstanbul’un ve belki de Avrupa’nın en karakteristik sahnelerinden Salon İKSV, “+1 Sunar” konserleriyle geri dönüyor! Salon, pandemi sebebiyle ara verdiği konserlerini artıbir‘in desteğiyle bir müzik maratonuna dönüştürerek yerli ve yabancı birçok ismi biz İstanbullu müzikseverlerle buluşturuyor. +1 Sunar: Kit Sebastian konseriyle 5 Mart’ta başlayan seride; Seafret, Palmiyeler ve sürpriz isimler var. Hazırsanız programa hep birlikte göz atalım ve baharı Salon’da müzikle karşılayalım.

Salon İKSV Geri Dönüyor

İstanbul’un kültür-sanat hayatının en önemli noktalarından Salon İKSV‘de bugüne dek etkisinden hala çıkamadığımız pek çok konsere, tiyatro oyununa, panele ve atölyeye katıldık, son iki yılda ise malum pandemi nedeniyle biraz uzak kaldık. Neyse ki hayalini kurduğumuz, heyecanla beklediğimiz o gün geldi! Salon, dopdolu bir konser programıyla 5 Mart’ta kapılarını yeniden açtı ve karakteristik sahnesinde +1’in desteğiyle yerli-global birçok ismi ağırlamaya başladı.

Salon 5 Mart Cumartesi günü “+1 Sunar: Kit Sebastian” konseriyle yeni sezonunu açtı. 10 Mart Perşembe ve 11 Mart Cuma günlerinde ise “+1 Sunar: Seafret” konseriyle vokalist Jack Sedman ve gitarist Harry Draper’dan oluşan İngiliz indie-pop ikilisi bizlere iki gece üst üste en saf duyguların, umudun, hayallerin müziğini çalıyor, zira buna hepimizin çok ihtiyacı var.

İngiltere’den sonra rotamızı bir süreliğine Türkiye’ye çeviriyoruz. İlk olarak 12 Mart Cumartesi günü, dinleyicisinin kalbine tropik ferahlık getiren, şarkıları ve varlığıyla mutluluk sebebi indie ve saykedelik pop-rock grubu Palmiyeler, “+1 Sunar: Palmiyeler” konseriyle daha bahara alışamamışken yaz aylarının o sımsıcak melodilerini kulaklarımıza taşıyor. Sonrasında yine son zamanların en çok ses getiren darkwave, synthpop grubu Jakuzi sahneyi devralıyor. 18 Mart Cuma ve 19 Mart Cumartesi günlerindeki iki ayrı “+1 Sunar: Jakuzi” konseri bizleri 80’lere ışınlıyor.

Takvimler 24 Mart Perşembe ve 25 Mart Cuma gününü gösterdiğinde sahnede “+1 Sunar: Other Lives” yer alıyor. Huzurlu melodileriyle içimizi ısıtan Amerikalı indie-rock grubu Other Lives, Jesse Tabish, Jonathon Mooney ve Josh Onstott’tan oluşuyor.

Elektronik yapıları ve etnik ritimleriyle dans etmeye olan özlemimizi ise yine 26 Mart Cumartesi günü “+1 Sunar: Islandman” konseriyle gideriyoruz. Dream-pop türünün en güzel örneklerini ise 31 Mart Perşembe ve 1 Nisan Cuma günü gerçekleşen “+1 Sunar: Ghostly Kisses” konseriyle deneyimliyoruz. Quebecli Margaux Sauvé’nin duru ve sakin sesiyle tanışmaya hazır olun.

Eğer siz de Salon İKSV’yi bizim kadar özlediyseniz bu konser serisini kaçırmayın deriz, biletlerinin tamamına ise bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.