İstanbul kültür ve sanat yaşamının en önemli duraklarından Salon, önümüzdeki sezon ağırlayacağı isimleri açıklamaya başladı!

Hüzünlü sonbahar günlerinde, Filmekimi film çıkışlarında ve kışın ilk günlerinde Salon’a uğrayıp dinleyebileceğiniz sanatçıları bu yazıda paylaşmaya devam edeceğiz.

Salon’da Ekim Konserleri

Salon’a Ekim 2013’te konuk olacak sanatçılardan ilki akordeon ve akustik gitarıyla Norveçli Moddi. Moddi, 4-5 Ekim tarihlerinde, iki gece üst üste bizi bekliyor. Filmekimi’nde 19:00 seansı sonrası vaktinizi Kuzey’den gelen folk-pop melodilerine ayırmak harika bir fikir olabilir!

Filmekimi sonrasında ise Salon’a konuk olacak isimler şöyle: Dünya müziğinin Kudüs’ten gelen sesi Mor Karbasi (10-11 Ekim), yılın ilk Garanti Caz Yeşili etkinlikleri ile Teksaslı  caz-funk, caz-füzyon ve nu-caz grubu Snarky Puppy (23 Ekim) ve ABD’li caz trompetçisi Christian Scott (24 Ekim).

Salon’da Kasım Konserleri

Salon’un Kasım programınınsa çoğu açığa çıkmış durumda: 2 Kasım‘da Festival XXF kapsamında Mesparrow konseri ile başlayacak olan ay, 6-7 Kasım’da Sonic Youth’un kurucularından Kim Gordon ile Bill Nace’ten oluşan gitar ikilisi Body/Head ve 9 Kasım‘da Kanadalı elektronik müzik grubu Austra ile devam edecek. Salon’da Kasım ayı konserleri daha önce de mekana konuk olan ünlü caz gitaristi John Scofield (13-14 Kasım) ve multienstrümantalist Stephan Micus (15-16 Kasım) ile devam edecek.

Kuzey müziği hayranlarını sevindirecek, Salon takipçilerinin de yakından tanıdığı iki isim de Salon’un konukları arasında: Geçtiğimiz yılın en çok ses getiren konserlerinin sanatçısı Norveçli Ane Brun 21, 22 ve 23 Kasım‘da, İzlandik piyanist Ólafur Arnalds ise 19-20 Kasım‘da!

Salon’da Aralık Konserleri

Aralık ayında izleyeceğimiz isimlerden de ikisi açıklandı: Danimarkalı folk-caz müzisyeni Agnes Obel 5-6 Aralık‘ta, çokça beğenilen sesi ve vokal yeteneğiyle dikkat çeken bir başka Danimarkalı Fallulah ise 19-20 Aralık tarihlerinde Salon’da olacak.

filmekimi 2013Salon’da dinleyebileceğiniz isimlerden bazıları dışında Filmekimi’nde izleyebileceğiniz filmlerden bazıları da açıklandı. Filmekimi ile ilgili bilgileri Emre Eminoğlu’nun 1×4 yazısında okuyabilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN