14-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen ve tasarım dünyasını Milano’da bir araya getiren Salone del Mobile için hipicon olarak size kısa bir tur ayarladık.

hipicon.com olarak yakından takip ettiğimiz Salone del Mobile, Milano’da her yıl düzenlenen bir tasarım, mobilya ve ışıklandırma fuarı. 1961’de küçük bir grup İtalyan mobilyacının, kaliteli İtalyan mobilyalarının ihracatını yaygınlaştırmak için oluşturduğu fuar bugün İtalya sınırlarını aşan, bünyesinde yüzlerce tasarımcıyı barındıran, hem alan hem de içerdiği bölümler açısından dev bir fuar haline geldi. Güncel trendler üzerine düşündürmek, uluslarası tasarımcılar arasında diyaloglar başlatmak ve tasarım tarihini tartışmaya açmak, fuarın başlıca misyonları…

salone-mobile

Bu sene 14-19 Nisan tarihleri arasında 54. kez gerçekleşen fuar yaklaşık 3,000 tasarımcıyı ağırladı. Fuarda sadece ofis mobilyalarına odaklanan Workplace 3.0 ya da ışıklandırmaya odaklanan Euroluce gibi özel bölümler de vardı. Bu dev fuar alanını gezmenin ne kadar yorucu ve kafa karıştırıcı olabileceğini tahmin edersiniz… Neyse ki hiç Milano’ya kadar gitmenize gerek yok, hipicon ekibi olarak burada keşfettiklerimizi sizinle paylaşıyoruz!

photo-5-3

Bu yıl Salone del Mobile 2015’te Euroluce yılı olması sebebi ile onlarca aydınlatma ürünü sergilendi, içlerinden en ilgi çekici olanı ise İngiliz Plumen firmasının tasarladığı bu düşük enerji tüketimine sahip tasarım ampüllerdi. Plumen firmasının tüm ürünlerine çok yakında hipicon.com’dan ulaşabileceksiniz.

photo 2-10

İngiliz tasarım markası Buster+Punch’ın yeni lanse ettiği aydınlatma tasarımları görülmeye değerdi.

photo 5-1

hipicon’daki tasarım markalarından biri olan Magis ürünleri tasarım estetiği ve hikayeleri ile beğenimizi kazandı.

photo-1-6

İskandinav tasarım çizgisini en iyi yansıtan markalardan biri olan Normann Copenhagen sade ve minimal ev aksesuarları ve mobilyaları ile Milano’daydı.

Yazının tamamını buradan okuyabilirsiniz…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?