Bugün Samsung Galaxy S21 Ultra 5G eşliğinde Arnavutköy hasretinizi biraz da olsa gidermeye geldik! İstanbul boğazı, balıkçı tekneleri, yalıları, cumbalı evleri, güzel mekanları ve yemyeşil bitkileriyle içimizi açan, günümüzü güzelleştiren Arnavutköy’ü Samsung Galaxy S21 Ultra’nın benzersiz kadrajından turlamaya ne dersiniz? Hazırsanız başlayalım.

Samsung Galaxy S21 Ultra

theMagger olarak teknolojiye bayılıyoruz ve turumuza başlamadan önce bir telefonda aradığınız özellikler nelerdir, sormak istiyoruz. Kamerasıyla fotoğraf ve video çekimlerinde fark yaratması mı? Performansı ve uzun süre dayanan pil ömrü mü? Yoksa telefonun tasarımı mı? Eğer aradığınız özellikler bu maddelerin tamamıysa Samsung Galaxy S21 Ultra benzersiz özellikleriyle radarınızda olmayı hak ediyor. Samsung Galaxy S21 Ultra’nın Phantom Silver ve Phantom Black’ten oluşan iki süper renk seçeceği bulunuyor. Bizim tercihimiz ve Arnavutköy turumuzda benzersiz anlar yakalamamıza yardım eden Samsung Galaxy S21 Ultra’mızın rengi ise Phantom Silver. Ayrıca Gorilla Glass özelliği ile telefonun hem ekran camı hem de arka yüzeyi darbe ve çizilmelere karşı korunduğunu da ekleyelim.

Video Mu, Fotoğraf Mı?

Samsung Galaxy S21 Ultra’nın sahip olduğu güçlü kamera özellikleri onu benzersiz kılıyor. 108 megapiksel fotoğraf ve 8K video çeken ana kamerası fark yaratırken, ön ve arka toplamda beş adet kamerası bulunuyor. Bu kameralarla herhangi bir filtre eklemeden sosyal medyada paylaşmaya hazır fotoğraflar çekebilirsiniz. Ayrıca eğer fotoğraf ya da video mu çeksem diye kararsızlık yaşıyorsanız, bir yandan da anı kaçırmamak istiyorsanız Tek Tuşla Çoklu Çekim özelliği tam da size göre. Bu özellik sayesinde aynı anda hem fotoğraf hem de video çekebilirsiniz. İçlerinden en güzel olanları seçmek ve size alternatifler sunmak da Ultra’nın sihirli yapay zekâsında saklı! Arnavutköy sahilinde masmavi denizle karşılaşınca biz de karar veremedik ve yardımımıza Tek Tuşla Çoklu Çekim özelliği yetişti. Böylelikle bu güzel anın “aynı anda” hem fotoğraflarını hem de videolarını çekmiş olduk.

Uzaklar Artık Çok Daha Yakın!

Arnavutköy ve Kuleli arasındaki mesafe Samsung Galaxy S21 Ultra ile sadece birkaç saniye sürüyor. Çektiğimiz fotoğraf üzerinde 100x Space Zoom özelliğiyle dilediğimiz kadar zoom yaparak, Arnavutköy’den Kuleli sahilini gözlemlemek artık çok kolay. Unutmayın Samsung Galaxy S21 Ultra ile uzaklar artık çok daha yakın! Ayrıca 8K çekilen videodan 33 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf karesi elde etmek ve 20x’e kadar zoom yapmak da mümkün!

Arnavutköy’ün mimarisine ve atmosferine hayran kalan ekip arkadaşımız İrem, gördüklerini bize aktarırken Yönetmen Bakışı özelliğini kullanarak ön ve arka kameradan eş zamanlı çekim yapabiliyor. Vlog, canlı yayın ve yorum bazlı video üreticileri için Yönetmen Bakışı’nın mükemmel bir özellik olduğunu düşünüyoruz. Samsung Galaxy S21 Ultra eş zamanlı çekim yapabildiği için montaja gerek kalmadan, hemen paylaşmaya hazır “doğal” videolar çekmek artık çok kolay!

Akıllı pil gücüne sahip Galaxy S21 Ultra uzun saatler yetecek bir performans gösteriyor. Şarj bittiğinde de süper hızlı şarj özelliğine sahip 25W seyahat adaptörü ile sadece 30 dk içerisinde %50’ye varan “hızlı şarj” özelliği bulunuyor. Böylelikle şarj biter mi diye endişe duymadan, özgürce telefonumuzu kullanabiliyoruz. Unutmayın, Galaxy S21 Ultra ile #GalaksindeOzgursun!